Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.

YouTube’tan Tefsir Geçmişini Görebilme İşlevi

Google’ın YouTube üzerindeki nefret söylemini kaldırmak için büyük efor harcadığı ve bunun sıkça konuştuğu biliniyor. Firma artık ise ortalığı karıştırmaya yönelik “troll” tefsirlere yönelik bir işlevi tasarrufa sundu.

Bir profil olarak önümüze çıkan yeni işlev, görüntülerdeki tefsirlerde bulunan profil fotoğrafına dokunarak kullanıcı daha ziyade malumat almanızı sağlıyor. Kart üzerinde kullanıcının kanalları, kanalının üye sayısı üzere malumatlar alıyor. Kullanıcının abonelikleri herkese açıksa, hangi kanalları takip ettiğini de görebiliyorsunuz.

Hepsinden değerlisi, kartın şu an bulunduğunuz kanala kaç tefsir bıraktığını görebilmeniz. Bu halde evvelki tefsirleri görebiliyor, ilgili medyaya direkt gidebiliyorsunuz. Google, işlevin emelinin topluluğu biraz daha yeterli bir biçimde birbirine bağlamak olduğunu söylüyor lakin işlev sayesinde muayyen bir kullanıcının daima olumsuz icmaller bırakıp bırakmadığını görmek de kolaylaşacak.

İşlevin kapsamı biraz kısıtlı, zira yalnızca şu an bulunduğunuz kanaldaki tefsirleri görebiliyorsunuz. Yeniden de işlevin yararsız tefsirleri bulup elemekte yararlı olacağını düşünüyoruz. Yeni profil kartı, şu an yalnızca Android’deki YouTube pratiğinde görünüyor. Sunucudan aktifleştirilen bir yenilik olduğundan işlevi kullanmak için uygulamayı güncellemeniz gerekmiyor.

Yorum Ekle