Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
YouTube Music müzik atlamayı kolaylaştırıyor. [Yeni Özellik]

YouTube Music müzik atlamayı kolaylaştırıyor. [Yeni Özellik]

YouTube Music günümüze kullanıcılar arasında yeni girdi sayılır. Bu konuda Youtube akıllılık ederek müzik platformunu çıkarttı. Çıkartma sebebi ve nedeni gerçektende doğru çünkü bu konuda eksiklik vardı. Arabada, otobüste, uzun yolculuklarda böyle platforma ihtiyaç vardı. Artık Youtube Müzik bundan sonrada sürekli kendini geliştirmeye devam ediyor. Bakalım müzik atlama özelliği ile ilerleyen zamanlarda başka ne gibi özellikler ekleyecek.

YouTube Premium‘lu olmak çok daha fazla müzik arşivine sahip olduğunuz için müzik geçişleri, aramaları ve buna benzer özellikleri basitleştirmek gerekiyordu.

YouTube Music kaydırma yöntemi ile müzik atlamayı sağlayacak

Akıllı telefonunuza uygulamayı açtığınız zaman müzikleri dinlerken parmağınızla sağa veya sola kaydırma imkanıyla bir önceki veya bir sonraki müziğe gitme imkanı sağlıyor. Tabi bu özellik Spotify’da var. Bu özelliğide Reddit kullanıcısı fark ederek yorumuna yazdı. Şuan için Androidler için geçerli olan bu özelliği diğer altyapılarada yakında geleceğini tahmin ediyoruz.

Tatbike yeni eklenen özellik müziğin kapağını görüntülediğiniz sekmede sağa yahut sola kaydırarak evvelki ya da sonraki müziğe gitmenizi sağlıyor. Bu özellik Spotify’da mevcuttu, daha işlevsel bir hal alan müzik atlama özelliği bir Reddit kullanıcısı tarafından farkedildi. Özellik şuan için Android kullanıcıların sadece küçük bir kısmı için mevcut. Alınan geribildirimler sonucunda yakın vakitte herkes için kullanılabilir olacak.

Youtube Müzik Premium

Youtube Müzik Premium

Bu özelliği sizlerde deneyerek yazı altına yorum yapabilirsiniz. Şunuda belirtmek gerekir ki bu özelliği kullananların sayısı fazla bilinmediği için azdır. Youtube Music (bkz. viki) bu konuda algoritmalarını geliştirmeye devam ediyor ve kullanıcılarda bazı yeni özellikleride kendi keşfediyor.

Youtube Music Kullanıcı Sayısı

Youtube Music 2019, Spotify 2019 ve Apple music kullancı sayılarına başlığımızdan bakabilirsiniz.

 

Yorum ( 1 )

  1. Spotify kullanıyorum ücretsiz olduğu için hiç Youtube Premium Music denemedim açıkcası ama bence Youtube müzik diğer platformları silip süpürür. Spotify reklamını sadece güzel yapıyor.

    Youtube Muzik bana sanki biraz itici geliyor çünkü direk ücret istiyor gibime geliyor.

Yorum Ekle