Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yosun sabununun cilde yararları nelerdir? Yosun sabunu tasarrufu

Yosun sabununun cilde yararları nelerdir? Yosun sabunu tasarrufu

Günümüzde cilde yararlarından ötürü sabun tasarrufunun adeta hayli sayısı artmıştır. Bu sabunlar arasında ismini yosunlu olanı da eksper tarafından önerilen bir bakım sistemidir. Pekala yosun sabunu ne işe yarıyor? Yosun sabunun cilde yararları nelerdir? Yosun sabunu nasıl kullanılır? Merak ettiniz tüm detaylar haberimizde.

Yosun sabunu cilt için çok yararlı bir bakım eseridir. Birinci olarak cildi temizlemesi, bakım yapması ve sıklaştırması gelse de daha birçok yararı da bulunmaktadır. Deniz yosunundan yapılan bu sabun, cilt bakımı yapan sıklık salonları, yosunun yararlarını saymakla bitiremiyor. Yosun sabunu da yosun kadar yararlı ve cildiniz için mükemmel bir eserdir. Cildin dengelenmesinde tenin parlamasında çok tesirli olan yosun sabunu, suda yaşayanlarına alg, karada yaşayanlarına da kara yosunu denilen bitkilerle daha da yararlı hale geliyor. Yosun bitkisi denizde yetiştiği için içerisinde birçok mineral bulundurmaktadır. Bu mineraller cilt üzerinde nemlendirici ve yenileyici tesire sahiptir. Tekrar nizamlı olarak kullanılması halinde vücuttaki nem orantısını dengeleyerek cildi yumuşatır, bakım yapar ve yeniler. Sizlerde yosun sabunu hakkında yararlarını araştırıyorsanız kesinlikle haberimizin detaylarını incelemelisiniz.

Yosun sabunu yararlarından birincisi ve en değerlisi sivilceleri temizlemesidir. Tertipli olarak kullanılması durumunda ciltte bulunan sivilceleri kurutarak yok etmektedir. Bu özelliğinden dolayı başta ergenlik çağındaki bireyler olmak üzere bu sorundan şikayet eden şahıslar tarafından sıkça kullanılmaktadır.

Tüm bu yararlarının yanı sıra cildi son nokta temizler. Başkaca külliyen doğal olması sayesinde bu temizleme sürecini vücuda hiçbir tesiri dokunmadan gerçekleştirir. Bu nedenle kimyasal içeriğe sahip olan temizleyicilerin yanına kullanılması tavsiye edilir.

Kullanıldığı bir öteki alan ise selülit tedavisidir. Yukarıda bu sabunun yaşlılık aykırısı olduğundan bahsetmiştir. Yeniden bu özelliği sayesinde selülitleri de yok etmektedir. Selülit bulunan ortama bu sabun ile nizamlı olarak masaj yapılması sonrasında bu sorunun gözle görülür bir formda önüne geçtiği görülmektedir.

YOSUN SABUNU NASIL KULLANILIR?

Yosun sabunu tasarrufu epeyce olağandır. El, yüz yıkamak için kullanabileceğiniz üzere duş sabunu olarak kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Sivilceleri yok etmek için sivilce çıkan nahiyeyi su ile duruladıktan sonra bu sabun ile hoş bir biçimde temizleyebilirsiniz. Selülitleri yok etmek için ise tekrar uygulanacak nahiyeyi duruladıktan sonra oval hareketler ile 10 dakika boyunca masaj yapabilirsiniz. Cildinize bakım yapmak için ise sabah ve akşam olmak üzere günde en az 2 sefer kullanmanız sonrasında istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Tabi ki yararlarından tam olarak yararlanabilmek için yosun sabunu tasarrufu nizamlı olmalıdır. En az iki hafta nizamlı olarak kullanılması sonrasında tesirlerini göstermeye başlayacaktır.

Yorum Ekle