Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yoğurdun cilde yararları…Her hafta cildinize yoğurt sürerseniz…

Yoğurdun cilde yararları…Her hafta cildinize yoğurt sürerseniz…

Sivilce, siyah nokta, akne üzere yüzdeki birçok meselesi gidermek için kimyasal eserler kullanmak bir sorunu giderirken yeni bir cilt sorununu ortaya çıkarabilir. Hanenizde bulunan yoğurt ile doğal bir cilt bakımı yaparak cildinizdeki meseleleri kısa müddette ortadan kaldırabilirsiniz. Pekala yoğurdun cilde ne üzere yararları bulunur, yoğurtla cilde bakım nasıl yapılır?Merak ediyorsanız kesinlikle metnimizi inceleyiniz…

Yoğurt, sütün mayalandırılmasıyla elde edilen bir besindir. Çok çağlardan beri alternatif tıp yerlerinden kullanılan hem de sağlıklı hayatın sırrı olarak bilinen yoğurt, kemik birebir hengamda iskelet sıhhati açısından nispeten yararlıdır. C ve B 12 vitamini içerdiği için mütehassısların bol bol tüketilmesi gerektiğini vurgulayan yoğurdun cilde de yararları olduğunu biliyor muydunuz? Mütehassısların yaptığı bir araştırmaya nazaran yoğurt, en tesirli cilt nemlendiriciler arasında mahal alıyor.

Antioksidan özelliği sayesinde ciltteki kaşıntıları, kızarıkları gideren yoğurt, gözenekleri sıkılaştırarak adeta siyah noktaları derinden etkileyerek yok ediyor. Genişleyen gözenekler devranla siyah nokta yahut sivilceye dönüşür. Bu durumu engelleyen yoğurt, sivilcelerin azalmasına yardımcı oluyor. 

Çinko bakımından varlıklı olan yoğurt ile yapacağınız bir maske, sivilcelerden kaynaklanan lekeleri de yok eder. Makyaj yaptığınızda cildinizdeki pul pul görünümden şikayetçiyseniz, yoğurtta bulunan enmzimler, asitler ve mineraller sayesinde bu durumu da ortadan kaldırabilirsiniz.

EVET YOĞURT CİLDE NASIL UYGULANIR?

SİYAH NOKTALARI YOK EDEN YOĞURT MASKESİ

1-2 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 2 tatlı kaşığı yoğurdu şıkça karıştırın. Yüzünüze eşit ölçüde olacak formda sürün. 20 dakika sonra soğuk suyla durulayın. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. 

MEYYIT DERİLERİ YOK EDEN YOĞURT MASKESİ

1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı balı şıkça çırpın. Cildinize sürüp kuruyunca sıcak suyla durulayın. Haftada 1 sefer uygulamak kâfi olacaktır.

SİVİLCELERİ AZALTAN YOĞURT MASKESİ

Makyaj pamuğunu yoğurdun içine batırıp, sivilce olan kesimlere sürün. Bir gece bekletip, uyandığınızda soğuk suyla şıkça yıkayın. Her gece yatmadan evvel bu tekniği deneyebilirsiniz.

CİLT KIZARIKLIKLARI İÇİN MASKE TANIMI

MATERYALLER

2 yemek kaşığı yoğurt
1 çay kaşığı doğal kür
Bir ölçü suyu
Yarım çay kaşığı aloe vera jeli

YAPILIŞI

Gereçlerin tamamını cam bir kasede karıştırın. Kızarıklık ve kaşıntı olan kesime uygulayıp 20 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRAN YOĞURT MASKESİ

GEREÇLER

2 yemek kaşığı yoğurt
1 adet yumurta

YAPILIŞI

Yumurtanın yalnızca akı ile yoğurdu karıştırın. Fırça yardımıyla yüzünüze uygulayın. 10 dakika kadar yüzünüzde bekletip, ılık su ile durulayın.

Yorum Ekle