Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Yerküre’nin En Büyük 3D Ağırlık Mahallesi!

Yerküre’nin En Büyük 3D Ağırlık Mahallesi!

İnşaat sanayisinde 3D yazma konusunda büyük bir adım daha atıldı ve Meksika’da, Yerküre’de şimdiye kadar görülen en büyük 3D yazılmış mahallenin kurulması planlanıyor. Meskenler, Meksika’nın kırsal ortamında en düşük gelire sahip yardıma muhtaçlık duyan aileler için inşa edilecek.

Bu girişim, kar maksadı gütmeyen konaklama tertibi New Story yürütülmekte ve hem inşaatı hem de 3D basınç deneyimini sunan Icon ile birlikte gerçekleştirilecek. Icon’un Vulcan II 3D yazıcısı meskenleri kurmak için kullanılıyor ve bu donanım, Teksas’ta evsizler için konaklama sağlamak için prototip haneler üretme hedefiyle zati kullanılmış durumda.

Tabasco, Meksika’da Icon iki konut şimdiden üretilmiş durumda ve bu haneler yalnızca birer prototip değil. Plan, yıl sonuna kadar 50 konut üretmeyi ve bu hanelerin, kişilerin kendileri için kurdukları metal ve ahşap barınakların mekanını almalarını içeriyor.

Icon / Joshua Perez

Meskenlerin “yazılmaları” yaklaşık 24 saat sürüyor (tabii ki bu süreç birkaç güne yayılarak gerçekleştiriliyor) ve tıpkı anda iki mesken üretilebiliyor. Bu da kar maksadı gütmeyen bir tertibin klasik yollarla kurabileceği bir meskenden yaklaşık iki kat daha süratli çalışabilmesi manasına geliyor.

Bu meskenler bir oturma odası, mutfak, banyo ve iki yatak odası içeriyor. Ayrıyeten hanelerin tasarımı sırasında bu haneleri kullanacak olan ailelerle de görüşüldüğü biliniyor.

New Story, beş yıl evvel global olarak evsizlik sorununu ortadan kaldırma emeliyle kurulmuştu. Tertip şu ana kadar Meksika, Haiti, El Salvador ve Bolivya’da, klâsik sistemleri kullanarak 2.700’den çokça konut inşa etti.

Yorum Ekle