Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yerkürenin Birinci Modüler Blockchain Telefonu BOB!

Yerkürenin Birinci Modüler Blockchain Telefonu BOB!

BOB (Blok on Blok), yerkürenin birinci modüler Blockchain akıllı telefonu olarak geçtiğimiz sene CES 2019’da görücüye çıkmıştı. CES 2020‘de de sergilenecek olan BOB, CES 2020 İnovasyon Armağanı’nın de sahibi olmuş.

Yerkürenin en büyük kripto para satış ağlarından biri olan Pundi X tarafından geliştirilen BOB, açık asıllı bir işletim sistemi olan Function X OS ile çalışıyor. Blok zinciri ekosistemini kullanan işletim sistemi, tüm malumatları merkezi olmayan bir ağda tutuyor ve yüksek nispette şifrelenmiş bu evraklarla birlikte maksimum güvenlik sağlanıyor.

Blok zinciri pratikleri bir yana, BOB’un dikkat cazibeli bir öteki yanı ise modüler dizaynlı olması. Bu sayede kullanıcılar tarafından satın alım aşamasında kişiselleştirilebilecek olan her BOB modeli, birtakım standart bileşenlere sahip bir MOD montaj kiti ile bir arada geliyor ve kullanıcılar kendi telefonlarını stilize edebiliyorlar. Ayrıyeten kullanıcılar, şirketin web sitesi üzerinden hususî modüller da edinebiliyorlar.

Telefonda Funciton X OS işletim sisteminin yanı sıra Android 9 işletim sistemi de çalışıyor ve böylelikle BOB, sıradan bir Android telefondaki üzere tüm fonksiyonları sunuyor. Adreno 512 GPU ve Qualcomm Snapdragon 660 yonga setini bulunduran BOB, 6 GB RAM ve 128 GB depolama ünitesinin de sahibi. Kullanıcılar hafızayı 512 GB’a kadar da genişletebiliyorlar.

BOB, Full HD (1920×1080 piksel) çözünürlüğe ve 16:9 en uzunluk orantısına sahip 4.97 inç AMOLED ekrana sahip. Telefonda f/2.0 diyaframlı 48 MP birincil kamera ve ön tarafta da selfie’ler için 16 MP ikincil kamera taraf alıyor.

Telefonun pil kapasitesi de 3300 mAh. Başkaca kablosuz şarj da destekleniyor. BOB’da trende elverişli olarak parmak izi sensörü de mahal alırken, 3.5 mm kulaklık girişi, NFC, Bluetooth ve çift hat özelliği de mevcut.

BOB, elbette devletimizde yok. ABD’de ise 599 dolar fiyat karşılığı ön siparişe açık.

Yorum Ekle