Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yeni Withings ile Mütemadi Tarama!

Yeni Withings ile Mütemadi Tarama!

Withings, yeni hibrit akıllı saati Withings ScanWatch‘u CES 2020’de tanıttı. Saat biraz pahalı da olsa, uyku sıkıntılarını yahut kalplerini daima olarak takip edecek bir giyilebilir arayanlar için hayli düzgün bir alternatif olabilir.

ScanWatch umumi manada gayrı Withings hibrit akıllı saatleri üzere gözüküyor ve analog kollarıyla saatlerin klasik manzarasını taşıyor. Geçtiğimiz yılın üst seviye Withings Steel HR‘ında olduğu üzere, yeni model ve uyku verisini göstermek için dairesel bir dijital ekrana sahip. Withings Move ECG’de olduğu üzere, bir komutla kalp aritmilerini denetim etmek için ECG kalp okumaları yapabiliyor.

Lakin daha evvelki Withings giyilebilirlerinin bilakis ScanWatch, PPG sensörü sayesinde pasif bir biçimde atışı düzensizliklerini tarayabiliyor. Şayet rastgele bir düzensizlik fark ederse de giyen kimseyi makul bir ECG okuması yapılma tavsiyesiyle bilgilendiriyor.

Withings’in tipik uyku taramasını bir sonraki seviyeye çıkartan sair büyük özellik ise uyku apnesi taramasının yapılması. Bir SpO2 sensörü oksijen doygunluğu seviyelerini ölçüyor ve kâfi olup olmadıklarını takip ediyor. Yerinde olmama durumunda da vakitlerini bildiriyor.

Withings

Doğal ki ScanWatch, Withings’in öbür hibrit akıllı saatlerindeki üzere aktivite donelerini direkt olarak kullanıcının telefonuna göndererek fitness takibi vazifelerini de gerçekleştiriyor. Her ne kadar iddiası 30 günlük pil vadesi sair Withings hibrit akıllı saatlerinin yaklaşık bir yıllık ömürlerine pek yaklaşamasa da, tekrar de bu bir aylık vadenin gayrı birçok tipik giyilebilirden çok daha uzun olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Bütün bu özelliklerin yanı sıra paslanmaz çelik kasa ve cam yüzü, neredeyse Apple Watch 4 üzere öbür ECG taraması yapan akıllı saatlere yakın bir ücrete bedel oluyor. Daha küçük olan 38mm modeli 249 dolar fiyatına sahipken, daha büyük olan 42mm modeli 299 dolar fiyat etiketine sahip.

Dijital yanına analog saat yüzüne sahip olarak ve tüm kompleks datayı direkt olarak akıllı telefonda göstermeyi tercih ederek fiyatlarını düşük tutan daha evvelki Withings cihazlarından daha pahalı olsa da, saatin şu ana kadar sunulan en “süslü” Withings olduğu söylenebilir.

Yorum Ekle