Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yeni Star Wars Üçlemesi (Şimdilik) İptal Edildi!

Yeni Star Wars Üçlemesi (Şimdilik) İptal Edildi!

Game of Thrones‘un (Taht Oyunları) yaratıcı ikilisi David Benioff ve D.B. Weiss tarafından yönetileceği açıklanan yeni Star Wars üçlemesi, en azından bir mühlet için iptal edildi. TV titanları ve Star Wars’un sahibi Disney arasında yaklaşık bir buçuk yıl evvel duyurulan paydaşlığın birinci sinemasının 2022 yılında yayınlanması bekleniyordu.

Bu değişikliğin sebebi ise Debioff ve Weiss’in, Disney+ rakibi ile 200 milyon iddiası bedeline sahip bir öteki girişim üzerinde çalışıyor olmaları. İkili, The Hollywood Reporter’a verilen bir açıklamada hem Star Wars hem de projelerine aynı anda hak ettikleri ilgiyi gösteremeyeceklerini, her iki girişim için “bir gün içerisinde ehliyetli saat olmadığını” söylediler.

mutabakatının Star Wars kozmosunun büyük boyutlu genişlemesi için ikiliye daha az devir bırakacağı kesin ve bu yıl “Rise of Skywalker” sineması ile 1977 yılında başlayan 9 sinemalık tamamlanıyor. Bu yüzden de yeni seri büyük bir sorumluluk gerektirecekti.

Game of Thrones ikilisinin vazgeçmesinin ardında sair sebepler de olabilir. Bu noktada Game of Thrones finalinin hayranlardan reaksiyon aldığını ve pek çok kişinin, finalinin aceleye getirildiği düşündüğünü belirtmekte yarar var. Benioff ve Weiss’in son seri için George R.R. Martin’in kitaplarından çok daha ileri bir noktada çalıştığını ve kendi asılları ile nasıl bir hikaye ortaya koyacaklarının sorgulanmaya başlandığı da bir gerçek.

Yorum Ekle