Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yeni Nokia Amiral Gemisinin Hem Ismi, Hem de Tarihi Değişebilir!

Yeni Nokia Amiral Gemisinin Hem Ismi, Hem de Tarihi Değişebilir!

Nokia 9 PureView‘in varisi Nokia 9.1 PureView‘in 2020’nin erken devirlerinde, muhtemelen Şubat ayındaki MWC 2020 fuarında tanıtılması bekleniyordu lakin görünene nazaran isim ve tarih hakkındaki varsayımların yanlış olmaları mümkün. En azından Twitter kullanıcısı @nokia_anew tarafından söylenene nazaran telefonun ismi Nokia 9.1 PureView olmayacak ve Nokia, bunun konumuna direkt olarak 9.2 PureView‘e geçiş yapacak. Ayrıyeten telefonun tanıtımı, Şubat ayından daha ileri bir tarihte yapılacak.

Nokia Anew’in söylediğine nazaran bu durum, en son Qualcomm çipsetinin güçlendirmesini garantileyecek. Twitter kullanıcısı, bu gecikmenin “işlemcinin değiştirilmesi” için olduğunu söylüyor.

Snapdragon 865’in kullanılması, Nokia’nın bir sonraki üst seviye telefonunu tanıtması için gereğince değerli bir değişim olarak görülebilir. Nokia 9 PureView kendi devranına nazaran eski sayılabilecek Snapdragon 845’e sahipti ve bu yüzden de tenkitlere maruz kalmıştı.

Snapdragon 865’i kullanarak Nokia, 9.2 PureView’in 2020 yılındaki Samsung Galaxy S11 yahut Sony üzere büyük isimler ile yarışma edebilmesine imkan tanıyacak.

Şimdi Nokia 9.2 PureView öbür bir haberimiz bulunmuyor fakat bir evvelki sürümü ile epeyce misal olmasını bekleyebiliriz ve muhtemelen “örümcek gözü” dizaynına sahip beş art kameraya sahip olacak.

Yorum Ekle