Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yeni Land Rover Defender: Fiyatı ve özellikleri

Yeni Land Rover Defender: Fiyatı ve özellikleri

Land Rover’ın yeni Defenderi’nin özelliklerine bakmaya hazır mısınız? Türkiye’de Land Rover’i beğenenler için yeni Land Rover Defender fiyatı 1.030.000 TL.

Land Rover’ın D7x mimarisi üzerinden yükselen Land Rover Defender’ın bu yeni platformu, en yeni elektrikli güç aktarma organlarını desteklerken, büsbütün bağımsız havalı süspansiyon için yer hazırlıyor. Defender 110, opsiyonel olarak sunulan 5 + 2 oturma konfigürasyonu ile kalabalık seyahat imkanının yanında, 2. sıra koltukların ardında 1.075 litre, 2. sıra katlandığında ise 2.380 litreye kadar geniş bir yük yeri sunuyor. Başkaca, daha fazla eşya taşımak istendiği devir araçtaki üçüncü kişinin rahat bir yolculuk yapabilmesi için ön tarafta üç kişilik bir oturma sistemi de opsiyonel olarak sunulan özellikler arasında tarafını alıyor.

Yeni Land Rover Defender ;

– Yapılandırılabilir Terrain Response özelliği; toprak, engebeli yol ve nomal yollar için süper dört çekişli

– 3.500 kg’lık maksimum yük çekebilme kapasite özelliği,

– 900 mm derinliğindeki sulu yerlerden geçebilme özelliği; sorun çıkmadan geçebilir

– 0.38 sürtünme katsayısı

land rover türkiye

Dört farklı aksesuar paketi ile kullanıcılarına çok daha fazla ferdileştirme seçeneği sunan yeni Defender; Explorer, Adventure, Country ve Urban paketleriyle sürücülerine kendi dünyalarına en elverişli Defender’ı yaratma imkanı tanıyor.

Yan kısma monte edilen taşıyıcı çanta, tavan rafı, stepne kapağı üzere detaylar ile sunulan Explorer Pack, her türlü yerde iz bırakmak isteyenler için tasarlanan özellikleriyle seçenekler arasında bölgesini alıyor. Tüm koşullara hazırlıklı olmayı sağlayan Country Pack’te ise, taşınabilir yıkama sistemi ve tam uzunluk yükleme sahası bölmesi kullanıcılara sunulan özellikler arasında bulunuyor. Yeni yollar keşfetmek istendiğinde Adventure Pack ile gelen entegre hava kompresörü ve koltuk sırt çantası üzere aksesuarlar, tabiatın zorluklarıyla savaş ederken sürücülere kolaylık sağlıyor.

Eskisine göre daha fazla teknoloji

Yeni Land Rover Defender dayanıklı olduğu kadar teknolojik olmayı da başarıyor. ClearSight iç dikiz aynası, uzun yolculuklarda ekipmanlar görüşü kısıtladığında, aracın üstünde bölge alan kamera sayesinde anlık olarak aracın ardındaki manzarayı dikiz aynasına yansıtıyor ve her devir handikapsız bir görüş sağlıyor. 3D Etraf Görüş Kamera sisteminin bir modülü olarak sunulan ClearSight Ground View özelliği, Yeni Defender’ın 10 inçlik Pivi Pro ekranından yerin adeta cam bir yüzeyden bakıyorcasına kolaylıkla görülebilmesine imkan sağlıyor. Başkaca, aracın alt kısmı ve tekerlekler de dahil olmak üzere çeşitli açılardan sağlanan imajlarla, tasarruf kolaylığı en üst seviyeye taşınıyor.

yeni land rover defender

Gece sürüşünü daha kolay bir hale getirebilmek için tasarlanan Yeni Land Rover Defender’ın dış LED ışıkları, gün ışığı koşullarına yakın bir aydınlatma sağlarken, Matrix LED farlar, karşıdan gelen araç sürücülerinin gözlerinin kamaşmasını önleyen uzun huzmeli bir görüş sunuyor. Pivi Pro bilgi-eğlence sistemine sahip Yeni Defender, yeni nesil 10 inçlik dokunmatik ekranıyla sık kullanılan süreçleri ve özellikleri ana ekranda tek başına görebilmeye imkan sağlayan bir nizam yaratıyor. 12,3 inç yüksek çözünürlüklü Interaktif Sürücü Ekranı‘na sahip Yeni Defender, sürücülerin çok sayıda kıymetli bilgiyi bir arada görüntüleyebilmesini sağlarken, tam ekran harita, telefon ve medya işlevlerini de içerecek biçimde kişiselleştirilebiliyor. SE, HSE ve First Edition paketlerinde standart olarak nokta alan Kör Nokta Asistanı, Inançlı Çıkış Monitörü ve Art Trafik Monitörü ile tüm donanım paketlerinde standart olan Derinlik Sensörü’yle gelen Yeni Defender, sürücülerine çok daha inançlı bir sürüş keyfi sunuyor.

Birinci olarak Defender 110 versiyonuyla Türkiye’de yollarla buluşacak olan Land Rover Defender’da, 240 beygir güç üreten D240 2.0 litre hacimli dizel motorla birlikte, S, SE, HSE ve First Edition olmak üzere 4 farklı donanım seçeneği sunuluyor.

Yeni Land Rover Defender fiyat:

S 2.0 D240 1.029.413 TL
SE 2.0 D240 1.135.719 TL
HSE 2.0 D240 1.256.521 TL
First Edition 2.0 D240 1.304.842 TL

 

Yorum ( 1 )

  1. Yorum düzenlendi.

    Acaba bir gün bu paraları kazanıp alabilecek miyim 2 milyona araba falan? Yani aylık en az 100 bin kazanmam lazım

Yorum Ekle