Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yeni Edge Chromium Ne Devir Yayınlanacak?

Yeni Edge Chromium Ne Devir Yayınlanacak?

Dün yeni logosu tanıtılan Chromium tabanlı Edge tarayıcısının, Microsoft’un resmi açıklaması ile birlikte 15 Ocak tarihinde yayımlanacağı katılaştı. Güncellenmiş tarayıcı Windows 10, Windows 7, Windows 8 ve macOS üzerinde 90 lisanda kullanılabilecek.

Tarayıcıyı daha erken denemek isteyenler için Microsoft’un “yayım adayı” olarak tanımladığı bir beta sürümü de bugün indirilebilir konuma gelmiş bulunuyor. Microsoft, yenilenen Edge’in birinci beta sürümünü Ağustos ayında yayınlamıştı.

Yeni ve geliştirilmiş Edge, Google Chrome’un da kullandığı Chromium temelini kullanarak, hem son kullanıcılar hem de web geliştiricileri için daha cazip olması gayesiyle sıfırdan geliştirildi. Tarayıcı Windows, macOS, iOS ve Android üzerinde eşleşme desteği ile birlikte gelecek ve bu da şifrelerinizi, web geçmişinizi, favorilerinizi ve zatî ayarlarınızı cihazlarınız arasında taşıyabileceğiniz manasına geliyor.

Microsoft

Başkaca Microsoft, Edge’e yeni bir takip engelleme varsayılanı ekledi ve bu sayede kullanıcıların donelerini internet üzerinde kimin gördüğünden endişelenmeleri gerekmeyecek. Firefox ve Chrome’da aslında var olan bu özellik varsayılan olarak canlı ve kullanıcı mahremiyetini önemli orantıda düzgünleştiriyor. Yeni InPrivate (Gizli) modu da aramaların ve gezintinin size atfedilmemesini sağlıyor.

Fakat Microsoft her meydandan kullanıcıları kendi tarafına çekmeye çalışırken yeni Edge kimi kurumlara odaklı özelliklere de sahip olacak. Bu özelliklerin arasında çalışanların kendi firmaları içerisinde malumat aramalarını kolaylaştırmak, adres çubuğunu iş arkadaşlarını, ofis konumlarını, bina için kat planlarını bulmak için kullanmak da bulunuyor.

Yorum Ekle