Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yeni Avatar Sinemaları, CES 2020’ye de Damgasını Vurdu!

Yeni Avatar Sinemaları, CES 2020’ye de Damgasını Vurdu!

Avatar, geçtiğimiz yıl Avengers: Endgame’in yayımlanmasına kadar en çokça izlenen sinema olarak öne çıkıyordu. Artık ise direktör James Cameron üç devam sineması üzerinde çalışıyor ve Pandora’ya (Avatar sinemasındaki gezegen) dönüşün birinci görünüşü teknoloji CES 2020’de gerçekleşti. Bu devam sinemasında Pandora’nın deniz ömrü hakkında daha ziyade haber edineceğiz ve yayınlanan yeni konsept görselleri ile bu okyanuslar birinci sefer gözler önüne seriliyor.

Avatar’ın devam sinemalarının birincisi Aralık 2021 tarihinde yayına girecek ve sonraki devam sinemaları Aralık 2023, Aralık 2025 ve Aralık 2027 tarihlerinde yayınlanacak.

Cameron’un CES’te bulunma sebebi ise, aslında Mercedes-Benz ile Avatar temalı bir iştiraki duyurmak ve gelecekçi Vision AVTR konsept aracının tanıtımına katılmaktı.

Tüm konsept araçlarında olduğu üzere Vision AVTR da yakın devranda kullanacağımız bir araçtan fazla üreticinin, gelecekteki otomotiv dizaynının nasıl olacağı konusundaki görüşlerini simgeliyor.

Araç teknolojisinin geleceği ismine güçlü bir CES yaşandığı söylenebilir. Sony’nin Vision-S yahut Continental’in araç içi parti sistemi üzere çok teknoloji tanıtılmış durumda. Fakat Mercedes’in konsept aracı, bir bilim kurgu evrenindeki kurgusal hayvanlardan görsel ilham alması ile başkalarından farklı bir noktada duruyor.

Yorum Ekle