Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yapay Zekalı Görüntü Idaresi Nasıl Olur?

Yapay Zekalı Görüntü Idaresi Nasıl Olur?

Huawei Mate 20 Pro, yerkürenin birinci 7nm mimarisine sahip Kirin 980 işlemcisiyle, sadece üst seviye performans sağlamakla kalmıyor, birebir hengamda bu işlemcinin sunduğu AI, yani yapay zeka özellikleriyle de fark yaratıyor.

Yapay zekadan çok noktada yarar sağlayan Mate 20 Pro, fotoğrafçılık noktasında olduğu üzere, medya konusunda da bir oldukça argümanlı. Velev o denli ki, Mate 20 Pro ile adeta bir direktör üzere görüntü kaydı yapabiliyorsunuz.

Renklerle şahsi bir atmosfer

Başyapıt sinemaları kişisel kılan dinamiklerin değerli ögelerinden sinematografi yahut manzara idaresi, sineması için imaj kaydederken ışıklandırma ve kamera tercihleri yapma disiplinidir. Mate 20 Pro da, yapay zekalı görüntü idaresi ile kaydedeceğiniz sinemaları, sanatsal biçimde çekmek için sahnedeki kişileri algılar ve art planları geliştirir.

AI Color özelliği Taze, Klasik, Art Plan Bulanıklığı ve Tansiyon üzere çeşitli çok sayıda filtre ile gerçek vakitli olarak sahne güzelleştirmesi yapabilen Mate 20 Pro, böylelikle yaratıcılığınızdan sonuna kadar faydalanabileceğiniz bir görüntü oluşturmanıza imkan tanıyor.

Kurgu külliyen elinizde

Mate 20 Pro’da kullanılan yapay zeka görüntü editörü, kaydettiğiniz görüntü esnasında konum alan her bir kişi için yüzleri tanımlayabiliyor ve farklı münferit imajlarını oluşturabiliyor. Böylelikle medyaları düzenlemeye ayırdığınız devirden tasarruf etmenize imkan sağlayan telefon, kurgu oluştururken size yardımcı olabiliyor. Mate 20 Pro’nun bu yeteneklerini kullanabilmek için ise profesyonel olmaya gerek yok. Dileyen herkes kendine kişisel görüntü başyapıtını oluşturabilir. Sadece hayal gücünüze ayak uydurmanız ehliyetli.

Yapay zekalı film modu

Evet,  video kaydetmek için bir profesyonel olmanıza gerek yok, ama filme gönül verenlerdenseniz, Mate 20 Pro mobil bir filme dönüşebiliyor. 21:9 orantısında ekranıyla sinemaskop imaj üretebilen Mate 20 Pro, böylelikle geniş formatta medya kaydetme imkanı tanıyor. HDR seçeneğini de parmaklarınızın ucuza getiren telefon, telefonla kaydedilen kolay medyalardan fazla, bir sinema çektiğiniz hissine kapılmanızı sağlamakta gecikmiyor. 4K formatta medyalar kaydedebiliyor, dilerseniz ağır çekim medyalarla sahnelerinizi renklendirebiliyorsunuz.

ADVERTORIAL

Yorum Ekle