Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yağmur suyunun cilde ve saçlara yararları nelerdir?

Yağmur suyunun cilde ve saçlara yararları nelerdir?

Yağmur suyunun cilde âlâ geldiğini birebir hengamda saçların sağlıklı bir formda uzamasını sağladığını biliyor muydunuz? Bilirkişilerin yaptığı bir araştırmalara nazaran yağmur suyu hem saç uzatıyor hem de cildin nemlenmesini sağlıyor. Pekala bu yarar nasıl sağlanıyor? Gelin birlikte inceleyelim…

Yağmurlu havalarda pek çok bayan hem makyajı hem de saçları bozulacağı için zorluk çeker. Farklı farklı formüllerle saçlarının kabartmaması için yağmurdan gizleyen hatunlar, yağmur suyunun saçlara ve cilde birbirinden olumlu tesirleri olduğunu bilmemektedir. Önümüzdeki günlerde yağmurun bol bol olacağını hatırlatmak hem de cilde ve saçlara bilinmeyen yararlarını detaylı bir halde araştırdık.

Yağmur suyu, içerisinde bulunan varlıklı mineral sayesinde saçları besleyerek yumuşacık olmasını sağlar. Birebir vakitte saçlara parlaklık vererek canlı görünmesine de yardımcı olur.

Tam bir doğal mucize olan yağmur suyunu olağan sudan ayıran özellik klor, ağır metaller ve kimyasallar içermemesidir. Bir çok mütehassıs tarafından yapılan araştırmalar sonucunda münhasıran Nisan yağmurunun suyu, saçları besleyerek, süratli uzamasına da imkan sağlar. Fakat yağmur suyu yeryüzündeki suların buharlaşıp gökyüzüne ulaştıktan sonra gökyüzünden tekrar ağırlaşarak yeryüzüne inmesiyle oluşması nedeniyle banyo formunda saçlara uygulamak yarardan çok saçlara zarar verebilir.

Bu adımda kesinlikle abartmadan yalnızca yerinde ölçüde yağmur suyunun saçlara temas etmesini sağlamalısınız.

Yağmur suyunun saçlara kadar cilde de yararları vardır. Pekala bu yararlar nelerdir?

Yağmur suyu, cilt gözeneklerini açarak, nemli ve parlak bir hale gelmesini sağlar. Tıpkı vakitte cildi temizleyen yağmur suyu, rahatlatıcı tesiri sayesinde tıkalı gözeneklerin velev noktaların temizlenmesine de imkan sağlar.

Elinizle yağmur suyunu cildinize masaj yaparak uyguladığınızda adeta bir maske hizmeti taşıyan yağmur suyunun katiyetle cilde yararlı olduğu söylenmektedir.

Yorum Ekle