Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yağmur suyu ne işe yarar? Yağmur suyunun cilde ve saçlara yararları nelerdir?

Yağmur suyu ne işe yarar? Yağmur suyunun cilde ve saçlara yararları nelerdir?

Yağmur suyunun cilde düzgün geldiğini tıpkı devranda saçların sağlıklı bir halde uzamasını sağladığını biliyor muydunuz? Mütehassısların yaptığı bir araştırmalara nazaran yağmur hem saç uzatıyor hem de cildin nemlenmesini sağlıyor. Pekala bu yarar nasıl sağlanıyor? Gelin birlikte inceleyelim…

Yağmur, bilhassa Nisan ayında memleketimizde en çok tesirini gösteren ve rahmetiyle gelen bir hava koşuludur. Yağmurlu havalarda çok hatun hem makyajı hem de saçları bozulacağı için zorluk çeker. Farklı farklı formüllerle saçlarının kabartmaması için yağmurdan gizleyen bayanlar, aslında yağmur suyunun saçlara ve cilde birbirinden olumlu tesirleri olduğunu bilmemektedir. Önümüzdeki günlerde yağmurun bol bol olacağını hatırlatmak hem de cilde ve saçlara bilinmeyen yararlarını detaylı bir halde araştırdık.

Yağmur suyu, içerisinde bulunan varlıklı mineral sayesinde saçları besleyerek yumuşacık olmasını sağlar. Birebir vakitte saçlara parlaklık vererek canlı görünmesine de yardımcı olur.

Tam bir doğal mucize olan yağmur suyunu alışılagelmiş sudan ayıran özellik klor, ağır metaller ve kimyasallar içermemesidir. Bir çok bilirkişi tarafından yapılan araştırmalar sonucunda münhasıran Nisan yağmurunun suyu, saçları besleyerek, süratli uzamasına da imkan sağlar. Gelgelelim yağmur  yeryüzündeki suların buharlaşıp gökyüzüne ulaştıktan sonra gökyüzünden tekrar ağırlaşarak yeryüzüne inmesiyle oluşması nedeniyle banyo biçiminde saçlara uygulamak yarardan çok saçlara zarar verebilir.

Bu adımda kesinlikle abartmadan yalnızca ehliyetli ölçüde yağmur suyunun saçlara temas etmesini sağlamalısınız.

Yağmur suyunun saçlara kadar cilde de yararları vardır. Evet bu yararlar nelerdir?

Yağmur suyu, cilt gözeneklerini açarak, nemli ve parlak bir hale gelmesini sağlar. Birebir devirde cildi temizleyen yağmur suyu, rahatlatıcı tesiri sayesinde tıkalı gözeneklerin velev siyah noktaların temizlenmesine de imkan sağlar.

Elinizle yağmur suyunu cildinize masaj yaparak uyguladığınızda adeta bir maske hizmeti taşıyan yağmur suyunun katiyen cilde yararlı olduğu söylenmektedir.

Yorum Ekle