Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Xperia 6, Sony’nin Birinci 5G’li Telefonu Olabilir

Xperia 6, Sony’nin Birinci 5G’li Telefonu Olabilir

Sony, akıllı telefon tarafında Türkiye’den çekilmesiyle bir arada kullanıcıları üzmüş ve son tanıttığı Xperia 10 modellerini memleketimizde satışa sunmamıştı. Sony Mobile geri geri döner mi, yine Xperia akıllı telefonları raflarda görebilir miyiz bilinmez, ama görünüşe nazaran Sony yeni modeller üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Sony’nin bir sonraki orta sınıf akıllı telefonu, Geekbench test sonuçlarına takılmış. “K8220” kod ismiyle görülen telefon her ne kadar orta sınıfa hitap edecek üzere dursa da, Sony’nin Xperia modellerine 5G desteği getirebileceği savı hayli ilgi alımlı.

Geekbench tablosuna nazaran Sony’nin gelecek Xperia modeli Snapdragon 765G işlemciden güç sağlayacak. Xperia 6 olması beklenen bu telefonun sahip olduğu işlemci, bir modelde daha alıyor. O da yakın hengamda tanıtılması beklenen Oppo Reno3 Pro 5G modelinden diğeri değil.

Sony’nin yeni telefonunun işlemcisinin sızmasının akabinde savlar, Sony’nin de Reno3 Pro 5G modelinde olduğu üzere “K8220″ kodlu telefonunda da 5G desteği sunacağına yönelik. Çünkü işlemci desteği mevcut. Şayet o denli olursa, Sony’nin birinci 5G’li telefonu”K8220” kod isimli Xperia 6 olduğu düşünülen bu orta sınıf modeli olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Yorum Ekle