Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Xiaomi’den, Yenilenen Motorola Razr’a Rakip Geliyor!

Xiaomi’den, Yenilenen Motorola Razr’a Rakip Geliyor!

Önümüzdeki periyotta, altın çağını 2000’li yıllarda yaşamış kapaklı telefonlara geri dönüş yaşanacak üzere görünüyor. Motorola Razr‘ın kısa bir mühlet evvel tanıtılması ve artık de Xiaomi’nin yeni aldığı patent örnekleri bunu gösteriyor.

Bir vadedir Motorola’nın kapaklı telefonu Razr ile yine gündeme gelen kapaklı telefonlar, önümüzdeki periyotta de yine tanınan üzere. Her ne kadar ve Huawei, bunu esnek ekranlı modelleri Fold ve Mate X ile günümüze uyarlasalar da, fizikî kapaklı telefonlar da yine gündeme geliyor. Motorola 15 sene evvelki katlanabilir telefonu Razr’ı 2019 yılında yine dirilterek önümüze çıkarttı. Açıkken 6.2 inç, katlandığında ise 2.7 inç boyutunda ekranlarıyla hem açık hem örtük halde kullanılabilen Razr’a bir rakip de Xiaomi tarafından gelecek.

Xiaomi’nin ortaya çıkan patent çizim örnekleri, Razr gibisi bir model üzerinde çalıştığını gösteriyor. Açıldığında günümüz çağdaş dizaynlı telefonlardan biri olan model, katlandığında ise ön yüzünde başka bir ekran daha taşıyacak.

Tanıtılan yeni Motorola Razr’da, önde 1 artta 1 olmak üzere yekun 2 kamera mahal alıyor. Xiaomi’nin bu modelinde ise 4 kamera üzere. Ön yüzünde çift kamera yeri görülen telefonda, art yüzde de çift kamera yeri dikkati çekiyor. Telefonun nasıl katlanacağı, katlandığında ve açık olduğunda nasıl görüneceğine ait çizimler konum alırken, teknik özellik ve öteki çevresel özelliklerine dair net bir haber şimdilik yok.

Yorum Ekle