Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Xiaomi Mi 10, Şimdiye Kadarki En Süratli Ekranla Gelecek

Xiaomi Mi 10, Şimdiye Kadarki En Süratli Ekranla Gelecek

Telefon yerküresinde büyük bir yarışma var. Bilhassa Çin menşeli markaların küresel çapta oyuna katılmasıyla birlikte bu yarışma büyük orantıda sürat kazandı ve işler boyut değiştirdi. Mahsusen son yıllarda tasarım ve mobil fotoğrafçılık konusunda değerli aşama kaydedilirken, önümüzdeki devirde emsal süratli dönüşümü ekranlarda göreceğiz.

2017 yılnda tanıtılan Razer Phone modeline 120Hz panel kullanılmış ve bunun akabinde Asus ROG serisi altında çıkarttığı modellerde, “oyuncu telefonu” akımını takip etmişti. Geçtiğimiz sene ise tanıtılan OnePlus 7 Pro ve Google Pixel 4 ile 90Hz’lik ekranlar önümüze çıkmıştı. Artık ise 144Hz’lik ekranlar geliyor.

Bilindiği üzere Xiaomi geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonu Redmi K30 ve Redmi K30 5G modellerini tanıtmıştı. Bu yeni telefonlarında 144Hz ekran moduna bölge veren Xiaomi, böylelikle akıllı telefonlar arasında şimdiye kadarki en süratli ekran suratını sunmuştu. Gelgelelim K serisi tipik olarak yalnızca Asya’da satışta olduğundan muhtemelen bu telefonu ABD ve Avrupa pazarında göremeyeceğiz. Fakat bu demek değil ki, Xiaomi bu ekranı yeni telefonlarında sunmayacak.

Çinli şirketin garp pazarlarında satışa sunacağı bir sonraki telefonu Xiaomi Mi 10 olacak ve sızıntılara nazaran muhtemelen Xiaomi, 144Hz ekranı Mi 10’da da kullanacak.

Yüksek ekran suratlarının yalnızca oyuna şahsi modeller için değil, önümüzdeki devirde piyasaya çıkacak çabucak her telefon için konuşulur hale geleceği aşikar. Xiaomi Mi 10, 144Hz ekran nispetiyle şimdilik bunlar arasında en süratlisi olacakken, öte yandan Samsung Galaxy S20‘nin de (Galaxy S11?) 120Hz ekran kullanacağı biliniyor. Muhtemelen bunlar arasına daha pek çok marka katılacak. Velev bu yıl tanıtılacak iPhone’un da 120Hz ekran kullanması bekleniyor. Aradaki yarışması daima bir arada göreceğiz…

Yorum Ekle