Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
XFX, Radeon RX 5600 XT’yi “Yanlışlıkla” Sızdırdı!

XFX, Radeon RX 5600 XT’yi “Yanlışlıkla” Sızdırdı!

Daha evvel Gigabyte ve gerisinden da ASRock tarafından sızdırılan AMD Radeon RX 5600XT, bu kere de gayrı bir üretici tarafından sızdı. AMD tarafından CES 2020‘de tanıtılması beklenen yeni kartı, şimdi tanıtılmadan bu defa tüm özellikleriyle XFX’in sitesinde görünürken, çok geçmeden sahife tekrar yayından kaldırıldı. Fakat daha evvel ASRock örneğinde olduğu üzere, kartla ilgili sızan haberler videocardz tarafından yayınlanmakta gecikmedi.

XT

Bu defa tüm özellikleriyle görünen AMD Radeon RX 5600XT, haberlere nazaran 6 GB kapasitesinde GDDR6 belleklerden güç sağlıyor.  2304 akış işlemcisi ve 192-bit bellek yapılandırmasına sahip olan kart, AMD’nin bir başka kartı RX 5500 XT THICC II PRO ile tıpkı soğutucu dizaynını taşıyor.

Yük altında fabrika çıkışında sürat aşırtmaya uğrayan kart, standart kıymetleriyle 1400 ila 1420 MHz frekanslarında çalışıyor.

Elbette burada paylaşılan haberler Radeon RX 5600XT’nin XFX markası tefsiri. Başka üreticilerde farklı bloğu ve frekans bedelleriyle önümüze çıkabilecek olan kart, CES 2020 dahilinde muhtemelen tanıtılacak. Çünkü XFX, eserin sahifesini yayından kaldırmadan evvel, satış tarihi olarak ocak ayını göstermiş.

Yorum Ekle