Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows Phone Store 16 Aralık’ta Kapanacak

Windows Phone Store 16 Aralık’ta Kapanacak

Destek vadesi Temmuz 2017’de sona eren Windows Phone 8.1 artık güncelleme almıyor. Microsoft ise işletim sisteminin farklı modüllerini kapatmaya devam ediyor. Firma artık Windows Phone’un pratik mağazasını 16 Aralık‘tan itibaren kapatacağını duyurdu.

Tatbik güncellemeler, bu yılın temmuz ayından beri Store üzerinden dağıtılmıyor, fakat buna karşın yeni tatbikleri indirebiliyordunuz. Bunlardan bir tanesi, Windows 10 Mobile’a geçmek için gerekli olan Upgrade Advisor idi. Ama 16 Aralık’tan sonra bu uygulamayı indirmek de mümkün olmayacak. Bu tarihten sonra Windows 10 Mobile’ı indirmek için OTC Update’i kullanmanız ve güncellemeyi kendiniz indirmeniz gerekecek.

Windows 10 Mobile’daki Microsoft Store çalışmaya devam etese de, destek evrakları işletim sisteminin artık desteklenmediğini açıkça belirtiyor. Sahifede Windows 10 Mobile desteğinin “kimi durumlarda” 2019 ahir sona ereceğini söylüyor, gelgelelim burada Windows 10 Mobile sürüm 1709’dan bahsediliyor. Bu sürümü yalnızca kutusundan Windows 10 Mobile ile çıkan telefonlar kullanıyor.

Hala Windows Phone 8.1 kullanıyorsanız, Microsoft size Windows 10 Mobile’a geçmenizi tavsiye ediyor. Tabi bunun için cihazınızın Windows 10 Mobile’ı desteklemesi gerekiyor.

Yorum Ekle