Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Windows 7’ye Tam Ekran Ikaz Geldi

Windows 7’ye Tam Ekran Ikaz Geldi

Aralık ayının “salı yaması” gününe geldik, bunun bir meali Windows 7’nin yalnızca bir güncelleme daha alacağı. Destek vadesi bitmek üzere olan işletim sistemi, bu mühletin akabinde inançsız sayılacak (eğer ‘uzatılmış güvenlik güncellemeleri’ için yüklü ölçüde parayı Microsoft’a ödemezseniz).

Artık ise Microsoft, bir KB (bilgi tabanı) makalesinde 14 Ocak’tan sonra neler olacağından bahsetti. Firmaya nazaran Windows 7 kullanıcıları, bu tarihten sonra işletim sisteminin artık desteklenmediğine dair tam ekran ikazlar görecekler. Bu ikazlar, siz kapatana kadar ekranda kalacak ve Windows 7 Starter, Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate sürümlerine dahil edilecek.

Ihtar sizden acilen Windows 10’a yükseltmenizi istemeyecek, bunun yanına Windows 10’lu bir PC almanız önerilecek. Firma, Windows 7 için üretilen PC’lerin artık 10 yıllık teknolojiye sahip olduğunu ve vakit içinde çok şeyin değiştiğini söylüyor. Yeni donanımlar süratli ve inançlı, tıpkı hengamda uyumluluk sorunu yaşama mümkünlüğü çok daha düşük.

Tam ekran uyarısı, bu ayın salı yamasının bir modülü. Bu uyarıyı 14 Ocak’tan itibaren görmek istemiyorsanız, Windows 7’de bu yamayı yüklememeniz ve güvenlikten şimdiden vazgeçmeniz gerekiyor.

Yorum Ekle