Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 7’ye Antivirüslerden Yeterli Haber

Windows 7’ye Antivirüslerden Yeterli Haber

Microsoft’un Windows 7’ye verdiği destek, bu ay resmi olarak sona erdi. Buna rağmen önde gelen antivirüs üreticileri, yakın gelecekte işletim sistemine verdikleri desteği sürdürmeyi planlıyorlar.

Alman antivirüs test laboratuvarı AV-TEST, kesimdeki irtibatları yoluyla birden fazla antivirüs üreticisinin Windows 7 sistemlerini en az iki yıl (2022’ye kadar) destekleyeceklerini öğrendi.

Windows 7’nin destek vadesi dolduğundan, işletim sistemini kullanmaya devam edenlerin düzgün bir antivirüse hiç olmadığı kadar muhtaçlığı var. Gelecekte bulunabilecek güvenlik açıklarını antivirüs ile kapatmaya çalışmak âlâ bir fikir olmasa da, âlâ bir antivirüs ile kendilerini daha inançta hissedebiliyorlar.

AV-TEST’e nazaran AhnLab, BullGuard, Carbon Black, FireEye, G Data, Ikarus, Kaspersky, K7 Computing, Microworld, Quickheal, Seqrite ve ThreatTrack, antivirüs yazılımlarının Windows 7’ye sunduğu desteği sonlandıracağına dair bir duyuru yapmadılar. Bu da firmaya nazaran Windows 7’nin bu antivirüsler tarafından iki sene daha destekleneceği mealine geliyor.

Kullandığınız antivirüsün Windows 7’de desteklenip desteklenmeyeceğini AV-TEST’in blog gönderisinde denetim edebilirsiniz.

Yorum Ekle