Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 7’den Windows 10’a Yükseltmek Hala Mümkün

Windows 7’den Windows 10’a Yükseltmek Hala Mümkün

Microsoft’un fiyatsız Windows 10’a yükseltme kampanyası yıllar evvel tamamlandı, ama bunu yapmanın hala bir yolu bulunuyor.

Microsoft’un bu açığı kapatmaması, firmanın bunu bilerek, daha çok kullanıcıyı Windows 10’a taşımak için yaptığı tefsirlerine açıyordu. Artık ise Microsoft çalışanı olduğunu sav eden bir kişi, Reddit’te “bir yıl fiyatsız yükseltmenin” reklam emelli olduğunu ve bu tarihten sonra da Windows 10’a yükseltmenin kolay yollarının olduğunu sav etti.

Reddit’teki CokeRobot’a nazaran Microsoft’ta o sırada umumî yönetici yardımcısı olan Terry Myerson, Windows 10 satışlarından edilecek gelirden çok yükseltme istatistikleriyle ilgileniyordu. Microsoft, artık de Windows 7’de kalıp yeni bir risk oluşturacak kullanıcıların Windows 10’a geçmesi için yükseltme yolunu kapatmıyor olabilir. Bununla birlikte tezin Reddit’teki doğrulanmayan bir kullanıcıdan geldiğini unutmamakta yarar var.

Gerçek olan bir şey varsa, o da Microsoft’un yükseltme yolunu çok kolay bir biçimde kapayabileceği ve bunu şimdiye kadar yapmadığı.

Windows 10’a Fiyatsız Yükseltme Nasıl Yapılır?

CokeRobot’un da dediği üzere Windows 10’u yüklerken “Yükselt” seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Duru seçeneğini tercih ederseniz, fiyatsız yükseltme yeteneğini kaybediyorsunuz ve bir Windows 10 lisansı satın almanız gerekiyor. Fiyatsız yükseltmek için Windows Medya Oluşturma Aracı’nı

Bununla birlikte yükseltmeden evvel donanımınızın Windows 10 için kâfi olup olmadığını denetim etmek isteyebilirsiniz. Windows 10 çıktığından bu yana birçok güncelleme aldı ve sistem gereksinimleri, birinci günküyle tıpkı değil. Bu nedenle Microsoft bile Windows 7’den Windows 10’a yükseltmenizi değil, Windows 10’lu bir PC almanızı öneriyor.

Yorum Ekle