Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 7 Pro’nun Son Günü Yaklaşıyor

Windows 7 Pro’nun Son Günü Yaklaşıyor

Microsoft, Windows 7 Pro kullanıcılarını vadesinin sonuna yaklaştığı konusunda uyaracağını duyurdu. İşletim sistemi 14 Ocak 2020′den itibaren güncelleme almayacak.

Windows 7 Home kullanıcıları, bu ihtarları marttan beri alıyorlar. Ikazlar artık işletim sisteminin profesyonel sürümünde de gösterilmeye başlanacak. Bununla birlikte Microsoft, yaptığı duyuruda “IT tarafından yönetilen, tesir sahasına katılmış cihazlarda” ihtarların görüntülenmeyeceğini söylüyor.

Windows 7 Pro kullanıcıları, yakında Windows 10’a geçiş için üzerinde bir “Daha fazlasını öğren” düğmesi bulunan ihtarları görmeye başlayacaklar. Bu düğmeye basıldığında, Windows 10 ve Windows 10 ile çalışan cihazlar hakkında malumatlar içeren Microsoft sahifesi açılacak.

2009’da yayınlanan Windows 7, Vista’nın kısa vadeli ömrünün akabinde, kullanmak isteyeceğimiz çağdaş bir işletim sisteminin gerçek olabileceğini göstermişti. Hala Windows 7 kullanıyorsanız, 14 Ocak 2020’den sonra işletim tehlikelere açık hale geleceğinden, Windows 10’a yahut farklı bir işletim sistemine geçme vakti geldi.

Yorum Ekle