Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 10X’in Masaüstü Pratik Desteği Sunacağı, “Doğrulandı”

Windows 10X’in Masaüstü Pratik Desteği Sunacağı, “Doğrulandı”

Kısıtlı bir işletim sistemi olan Windows 10X‘in Win32 pratiklerini destekleyeceğine dair yeni bir sinyal daha ortaya çıktı.

Firmanın LinkedIn’deki iş ilanı, Azure Core OS Kernel grubu içerisinde çalışacak bir “ana yazılım mühendisliği önderi” arandığından bahsediyor. Açıklamada ise “Surface Neo üzere çift ekranlı cihazlardaki Windows 10X’te Win32 desteği” sözcükleri geçiyor.

Bu ilan sayesinde Windows 10X’de Win32 desteği olacağına dair çok net bir haber, elimize geçmiş oldu. Daha evvelki bir sızıntı da Windows 10X’in Microsoft Office’in hem PWA (Progressive App), hem de Win32 sürümlerini sunabileceğini söylemişti. Yeni sızıntı, daha evvelki bu sızıntıyı destekliyor. Bununla birlikte Windows 10X’in masaüstü pratiklerini sahiden destekleyeceğine dair bir resmi açıklama, şimdi Microsoft’tan gelmedi.

İş ilanındaki sözcüklerin yanlış kullanılma ihtimalini gerisi etmemekte yarar var. Bu yüzden Microsoft’tan bir açıklama gelene kadar Windows 10X’in masaüstü pratiklerini destekleyeceğine kesin gözle bakmamanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Ekle