Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 10X Klâsik Laptoplara da Gelecek

Windows 10X Klâsik Laptoplara da Gelecek

Windows 10X, Microsoft’un Surface Neo ile birlikte gösterdiği, çift ekranlı cihazlara yönelik işletim sisteminin ismi. Artık bu işletim sisteminin klâsik laptoplara da geleceği ortaya çıktı.

Sızan Microsoft dokümanlarında Windows 10X’ten ayrıntılı bir biçimde bahsediliyor. En başta söylediğimiz üzere Windows 10X yalnızca çift ekranlı cihazları desteklemeyi amaçlamıyor ve gelecekte, klasik laptoplara da gelecek. Dokümanlar, işletim sisteminin cihaza ahenk sağlayacağından bahsediyor. Bu sayede örneğin vazife çubuğu, klâsik bir laptopta içeriği sola hizalarken çift ekranlı cihazda ortaya hizalıyor.

Windows 10X’in maksadı, umum olarak “art plan ile karışan” bir işletim sistemi olmak, gereksiniminiz olabilecek şeyleri göz önünde tutmak ve önünüze handikap çıkarmamak. Bunun pratiklere ve dokümanlara süratle ulaşmanızı sağlayacak bir “Launcher” ile sunulacağı söyleniyor. Bununla birlikte bu Launcher’ın Başlat Menüsünden ne farkının olacağı açık değil. Windows 10’daki Başlat Menüsü de tatbikleri ve evrakları süratle bulmanızı sağlayan yeteneklere sahip.

Son olarak kullandığınız pratiklere, belgelere ve web sitelerine nazaran içerik önerisi yapılacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle