Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 10X İçin İmza Kampanyası Başladı!

Windows 10X İçin İmza Kampanyası Başladı!

Microsoft, hakkında yıllardır konuştuğumuz efsanevi Surface telefonu ahir gösterdi. Bununla birlikte firma, Surface Duo isimli cihazı telefon olarak adlandırmamızı pek istemiyor. Surface Duo, büyük boyutlu kardeşi Neo’nun bilakis 10X ile çalışmıyor; velev ile çalışmıyor.

Change.org’da başlatılan bir imza kampanyası, Microsoft’tan Duo’nun Windows 10X tabanlı bir sürümünü de sunmasını talep ediyor. Şimdi satılmayan cihaz, şu anki haliyle Android ile çalışıyor.

Microsoft’tan Panos Panay, geçtiğimiz günlerdeki bir röportajda Microsoft’un “mobil cihazlarda” Google’ın işletim sistemini kullanacağını, “bunun üstündeki her şeyin Windows olacağını” söylemişti. Firmanın mobil ile mobil olmayan cihazlar arasındaki çizgiyi nereye koyduğu ise bilinmiyor.

Windows’lu Telefon İsteyenler Onu Kullanacak mı?

İmza kampanyası, Microsoft’un UWP teşebbüsüyle her cihazda çalışan pratiklerini temel alıyor. Kampanyaya nazaran Windows’ta Android pratiklerini emüle ederek çalıştırmak, şu anki stratejiyle tıpkı gayeye ulaşılmasını sağlayacak. Bununla birlikte gerçekçi olmak gerekirse, Android pratiklerini emüle ederek çalıştırmakta lisans dertlerinden uyumluluğa birçok sorun çıkabilir. Hasebiyle Microsoft’un Android yolunu tercih etmesinin, en azından bugün için birtakım sebepleri var. UWP pratiği geliştiren programcıların emeklerinin boşa gitmesini istememesi son radde doğal. Lakin tekrar de Windows Phone ile ağzı gereğince yanan firmanın bu mevzudaki her isteği gözü örtülü kabul etmeyip, dikkatli davranmasını umuyoruz.

Yorum Ekle