Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Windows 10’un WordPad’inde Sevilmeyecek Yenilik

Windows 10’un WordPad’inde Sevilmeyecek Yenilik

WordPad, Windows 95’ten beri Windows’un vazgeçilmez kesimlerinden biri. Microsoft’un güncellemeyi neredeyse unuttuğu emektar yazılım, yakında bir alacak ama bu güncelleme hoşunuza gidecek cinsten olmayabilir.

Wordpad, yalınlığı ve fiyatsız olmasıyla öne çıkan bir söz sürece yazılımı. Yazılımın hala işe yaramasının ardında tahminen de yıllar içinde yeni ve gereksiz işlevlerle şişmemiş olması yatıyor. Artık ise Windows araştırmacısı Rafael Rivera’ya nazaran Microsoft, Wordpad’e Office web tatbiklerinin reklamlarını eklemeyi planlıyor.

Reklam, araç çubuğunun altında beliriyor ve kullanıcılara “Word online’ı fiyatsız olarak denemelerini” öneriyor. Gayrı reklamlar ise Word, Excel ve PowerPoint’i fiyatsız olarak çevrimiçi denemenizi öneriyor.

Reklamı kapatmak mümkün lakin tekrar de para verdiğiniz bir işletim sisteminde reklam görmek hudut bozucu. Bununla birlikte birtakım kullanıcılar, bunun yararlı bir ihtardan ibaret olduğunu düşünüyorlar.

Microsoft, fiyatlı yazılımlarında birinci sefer reklam göstermiyor. Firma, Windows 10’un fiyatsız pratikleri arasındaki Posta ve Takvim‘de de reklam gösteriyor. Bunun yanında Windows 10, şu an ön-yüklü oyunlarla ve reklamlarla geliyor ve bunlar, siz kaldırmadığınız sürece Başlat Menüsünde görünüyorlar.

Firmanın Windows 7’den Windows 10’a geçişi hala fiyatsız olarak sunmak üzere bir cömertliği nasıl yaptığını merak ettiyseniz, karşılığı bu reklamlar olabilir.

Yorum Ekle