Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 10, Sürücü Felaketini Daha Yeterli Yönetecek

Windows 10, Sürücü Felaketini Daha Yeterli Yönetecek

Microsoft, güncellemelerin yol açabileceği uyumsuzlukları için yeni bir tahlil geliştirdi. Donanım üreticileri, önemli bir uyumsuzluk keşfettiklerinde işletim sistemi güncellemelerinin engellenmesini isteyebilecekler.

Hatırlayacağınız üzere 2019, Microsoft’un toplu güncellemeleri için külfetli bir yıl oldu. Aylık olarak yayınlanan küçük toplu güncellemeler ve birtakım sürücü sıkıntıları, birçok sıkıntıya yol açtı. Bunlara eski Intel Rapid Storage Technology sürücüleri, Realtek ve Qualcomm Bluetooth sürücüleriyle uyumsuzluk, AMD RAID sürücüleri dahildi.

Microsoft’un yeni paylaştığı haberlere nazaran üreticileri, sürücüyle ilgili bir sorun bulduklarında işlev güncellemesinin engellenmesini isteyebilecekler. Bu süreksiz pürüz 30 ile 60 gün arasında olabilecek. Windows Update, bu vade içinde uyumsuzluk yaşandığı bilinen PC’de güncelleme önermeyecek. Sürücü, ortağı tarafından güncellendiğinde köstek kaldırılacak.

Önemli uyumsuzluk meseleleri, PC’nin çökmesi, data kaybı üzere önemli sonuçlara yol açabiliyor. ortaklarının güncellemeleri süreksiz olarak engelleyebilmesi, bu cins meselelerin azalmasını sağlayacak.

Yorum Ekle