Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 10 Güncellemesi Yanlış PC’lere gitti!

Windows 10 Güncellemesi Yanlış PC’lere gitti!

Microsoft, bu kere bir Windows 10 güncellemesini yanlış bilgisayarlara yükledi.

Windows 10 Mayıs 2019 için yayınlanan bir toplu güncellemeyle birlikte gelen KB4523786 güncellemesi, “Windows Autopilot yapılandırmalı cihazlarda kalite geliştirmeleri” yapıyor. Windows Autopilot, iş ortamında kullanılıyor ve firma, bu özelliğin Windows 10 Home’da hiçbir vakit yüklenmediğini yayın notlarında söylüyor.

Lakin KB4523786 güncellemesinin, Autopilot için kayıtlı olmayan Windows 10 Home kullanan PC’lere yüklendiği ortaya çıktı. Bu yüzden Windows Home yahut Pro kullananların Windows Update üzerinde “Windows 10 sürüm 1903 Autopilot toplu yenileştirmesi: 22 Ekim 2019” başlıklı bir güncelleme görmesi halinde, bu güncellemeyi yüklememeleri öneriliyor. Microsoft’un güncellemeyi geri çektiği söyleniyor, bu nedenle bu güncellemeyi muhtemelen görmeyeceksiniz.

Microsoft’tan bir yetkili, güncellemeyi yüklemiş olsanız bile PC’nizde bir sorun çıkmayacağını söyledi (bir ölçü boş alan harcanmasının dışında). Güncellemeyi kaldıranlar sorun yaşamadıklarını söylüyorlar, lakin bunu yapmanın sorumluluğu size ilişkin. Microsoft, yanlışlıkla yüklediği KB4523786’ları kaldırmak üzere yeni bir güncellemeyi muhtemelen yayınlayacaktır. Bu yüzden güncellemeyi yüklediyseniz, hiçbir şey yapmanıza muhtemelen gerek yok.

Yorum Ekle