Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Windows 10 Güncellemesi, Bu sefer de Edge’i Bozdu!

Windows 10 Güncellemesi, Bu sefer de Edge’i Bozdu!

Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesine gelen güncellemeler, sorun çıkarmaya devam ediyor. En son toplu güncellemenin (KB4517389) kimi PC’lerde Microsoft Edge’i bozduğu ve birtakım PC’lerde ise yükleme kusuru verdiği ortaya çıktı.

Microsoft’un Answers forumlarında tartışılan yeni sorun, bir kullanıcıya nazaran güncellemeyi yükledikten sonra Edge’in açılmasını engelliyor. Kullanıcı, Edge dışındaki tüm web tarayıcılarının çalıştığını belirtiyor (Internet Explorer dahil). Bir gayrı kullanıcı da birebir problemden şikayetçiyken, KB4517389 güncellemesini kaldırarak sorunu çözdüğünü söylüyor.

Bir kullanıcı ise Menüsündeki Edge simgesinin gri hale geldiğini, altında bir ilerleme çubuğu göründüğünü ve açılmadığını belirtiyor. Olağanda Windows 10 tatbikleri güncelleme sırasında bu formda, gri olarak görünüyor.

Kimi kullanıcılar menüsünde sorun yaşasalar da, KB4517389’un yayın notlarında bununla ilgili bir malumat bulunmuyor. Buna rağmen Microsoft, dertten haberdar olduğunu söylemişti ve sorunun bu ay çözülmesi bekleniyor.

Windows Latest’a nazaran ise bu son toplu güncelleme, yüklenme sırasında umum bir günah iletisi vererek durabiliyor. Bu bildirisi görenlerin meselelerden uzak kaldıkları için tahminen de sevinmeleri gerekiyor.

Microsoft’un toplu güncellemelerinin son devirlerde sorun çözmekten çok probleme yol açtığına değinmiştik. Daha evvel de söylediğimiz üzere bu durum, firmanın itibarını zedeleyebilir ve kısa vakitte bir tahlil bulunmazsa, kullanıcılar arasında “güncellemeler Windows’u bozar” halinde tehlikeli bir fikir oluşabilir.

Yorum Ekle