Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
WhatsApp’ın Windows Phone Desteği Bitti

WhatsApp’ın Windows Phone Desteği Bitti

Birçok işletim sisteminde çalışan WhatsApp, neredeyse her noktada olmasına karşın artık Windows Phone’u desteklemenin değmeyeceğini düşünüyor. Firma, yaptığı duyuruda Android ve iOS’un eski sürümlerine ve Windows Phone’a olan desteği sonlandıracağını söyledi.

WhatsApp’ın web sahifesindeki duyuruya nazaran pratik, şu an yalnızca Android 4.0.3 ve üzerinde, iOS 9 yahut üzeriyle çalışan iPhone’larda, KaiOS 2.5.1+ ile çalışan kimi telefonlarda destekleniyor. Kimi işletim sistemlerinin kısa bir mühlet için güncelleme almaya devam edeceği belirtiliyor.

Pratik, Android 2.3.7 ve evvelki sürümlerde ve iOS 8’de 1 Şubat 2020’ye kadar çalışmayı sürdürecek. Gelgelelim pratik, Windows Phone işletim sisteminde 31 Aralık 2019’dan itibaren desteklenmiyor. WhatsApp, bu tarihten sonra tatbikin işlevlerinin çalışmayı her an durdurabileceğini söylüyor. Bu eski işletim sistemlerinde yeni hesap oluşturma, bir müddettir aslında engelleniyor.

WhatsApp hesabınızı yeni bir cihaza taşımak isterseniz, sohbet geçmişinizi taşımanıza müsaade verilmiyor. Lakin sohbet geçmişini bir eposta eki olarak dışa aktarabilirsiniz.

Yorum Ekle