Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
WhatsApp’ın Android Sürümüne Parmak İzi Güvenliği

WhatsApp’ın Android Sürümüne Parmak İzi Güvenliği

WhatsApp, bir vadedir beta olarak test ettiği izi işlevini tüm Android kullanıcılarına açmaya başladı. iPhone’dan yaklaşık 8 ay sonra Android’e gelen işlev, biyometrik güvenlik işlevlerini Android kullanıcılarına sunuyor.

“Parmak izi kilidi” işlevi, WhatsApp’ın Android’deki 2.1.222 sürümüyle birlikte geliyor ve iOS’taki WhatApp’a misal bir güvenlik yeteneği sunuyor. iPhone kullanıcıları, WhatsApp için Touch ID ve Face ID desteğinden faydalanabiliyordu. Android’e gelen ise sadece parmak iziyle oturum açmaya müsaade veriyor. Firma, yüz ile kilit açma işlevinin gelecekte Android’e gelip gelmeyeceğine dair bir ipucu vermedi.

İşlevi faal hale getirdiğinizde telefonunuzu eline geçiren diğerleri, WhatsApp’ı açıp kolaylıkla iletilerinize bakamıyor. Bunun için kayıtlı parmağınızı taraması gerekiyor gelgelelim gelen WhatsApp aramalarına parmağınızı taratmadan karşılık verebiliyorsunuz.

Parmak izini aktifleştirmek için Ayarlar > Hesap > Zımnilik > Parmak izi kilidi yolunu izleyin ve Parmak izi ile kilidi aç ayarını dinamik hale getirip, parmak izinizi doğrulayın. WhatsApp’ın ne kadar müddet sonra parmak izini aktif hale getireceğini de belirleyebiliyorsunuz (hemen, bir dakika sonra yahut 30 dakika sonra).

Yorum Ekle