Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
WhatsApp, Artık Milyonlarca Cihazda Çalışmıyor

WhatsApp, Artık Milyonlarca Cihazda Çalışmıyor

WhatsApp‘ın eski işletim sistemi sürümlerine verdiği desteğin sonlanması, tanınan iletileşme tatbikinin milyonlarca telefonda artık çalışmaması mealine geliyor.

Facebook’un iletileşme platformu WhatsApp, artık Android 2.3.7’den eski ve iOS 8’den evvelki sürümlerde çalışmıyor. Eski işletim sistemleri artık güvenlik güncellemelerini almadığından WhatsApp, en son işletim sistemlerine sahip cihazları kullanmanızı tavsiye ediyor.

Firmaya nazaran Android 2.3.7 Gingerbread’in tasarruf orantısı, tüm Android’li arasında sadece yüzde 0,3. Yaklaşık 10 sene evvel çıkan bu sürümü kullananların büyük çoğunluğu, Asya ve Afrika’da yaşıyor. 2,5 milyar faal Android’li cihaz olduğunu düşündüğümüzde WhatsApp’tan mahrum kalan Android’li cihaz sayısı, 7 milyondan çokça cihaza denk geliyor. Tabi ki herkes ve her Android’li cihaz WhatsApp kullanmadığından, gerçekte bu sayı çok daha az olacaktır.

WhatsApp, Aralık 2019’da Windows tabanlı telefonlara verdiği desteği de durdurmuştu. WhatsApp’ın desteği sonlandığında Microsoft, bu platformları desteklemeyi çoktan bırakmıştı.

Bu eski cihazlardan birini kullanıyorsanız ve WhatsApp’ı kullanmanız gerekiyorsa, cihazınızın işletim sistemini güncellemenin devri gelmiş olabilir. Güncelleme mümkün değilse, yeni bir cihaz almanız gerekebilir

Yorum Ekle