Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Western Digital, Yeni NAS Tahlillerini Tanıttı

Western Digital, Yeni NAS Tahlillerini Tanıttı

Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC), NAS ortamlarını kullanan küçük kurumlar ve home ofisler için bir seri kişisel hedefe yönelik depolama tahlillerini tanıttı. Tahliller, karma bir NAS ortamındaki performansı ve önbellekleme yeteneklerini geliştiren birinci WD Red SSD’leri ve tıpkı devranda WD Red ve WD Red Pro HDD için 14 TB’lık kapasite içeriyor.

Yüksek Süratli Bağlanabilirliği Desteklemek İçin SSD Performansı

Sanallaştırmanın artmasıyla birlikte 10GbE (10 Gigabit Ethernet) ağı ve daha yüksek bağlanabilirlik suratı çağdaş NAS sistemlerinde temel ve standart bir özellik haline geliyor. Performans tıkanıklığını en aza indirmeye yardımcı olmak için, SSD suratları epey değerli.

Bu ortamların gereksinimlerini tam olarak karşılamak için, depolama cihazı dayanıklılığı, suratı ve kapasitesi epeyce rağbet görüyor. Western Digital’ın WD Red eser portföyünün kanıtlanmış güvenilirliğini temel alan tahliller, son kullanıcı için dertleri kâra dönüştürmek için geliştirildi. WD Red SA500 SSD, bir NAS sisteminde önbellekleme tahlili olarak kullanıldığında, performans tıkanıklığını sınırlamaya yardımcı olurken, yeni daha yüksek kapasiteli WD Red ve WD Red Pro HDD’ler birebir NAS cihazında daha ziyade depolama yeri sunuyor.

Western Digital İstemci Malumat Süreci Kısmı Kıdemli Yöneticisi Ziv Paz, “NAS sistemlerindeki performans artışı, daha kısa müddette daha çokça içeriğe dönüşebilir, böylelikle yaratıcılar yahut küçük kurumlar üretimi, binaenaleyh potansiyel geliri artırmak için daha verimli çalışabilirler. WD Red portföyünde optimize edilmiş dayanıklılığın yanı sıra daha yüksek kapasiteler ile daha büyük belgeler için bölge açarken depolama bant genişliğinden kaynaklanan gerilimi de azaltıyoruz. Büyük girişimlerde çalışan yaratıcılar için de en yeni WD Red SSD tahlili, SSD’nin hem büyük hem de sık erişilen evraklar için önbellekleme mekanizması olarak kullanılabileceği karma bir NAS ortamı sağlıyor” dedi.

 QNAP Umumî Yöneticisi Meiji Chang da, “Western Digital ile çalışmanın, NAS sistemlerimiz için seçkin bir depolama sağlama konusunda giderek daha yararlı olduğu görüldü. Günümüzün WD Red SA500 SSD’sinin bir depolama yahut önbellekleme tahlili olarak gelmesiyle birlikte müşterilerimiz, artık sistemlerimizdeki kişisel SSD yuvalarının tüm avantajını kullanabilir ve daha yüksek ağ aktarım suratlarından ve iyileştirilmiş dayanıklılıktan yararlanabilirler” dedi.

Synology America Corp. Pazarlama Yöneticisi Patrick Deschere ise, “İster medya düzenleme, velev fotoğraf yedekleme ya da yazılım geliştirme girişimi olsun, gerçek seçilen bir depolama platformu yalnızca datalarınızı korumakla kalmaz, birebir devranda onlara daha süratli ulaşmanıza imkan tanır. Synology ve Western Digital iş birliği sayesinde, NAS deneyiminizi optimize edebilirsiniz ve verilerinize tam hakimiyet sağlarken buluttan en düzgün halde faydalanabilirsiniz,” dedi.

Eser Detayları

Tanıtılan yeni eserler şunlar:

  • WD Red SA500 NAS SATA SSD
    • NAS tutkunları için kişisel olarak oluşturulmuş en yeni WD Red SA500 NAS SATA SSD, 500 GB’tan 4 TB’a1 (sadece 2,5 inç) kadar kapasite sunuyor ve 10GbE ağları için iyileştirilmiş bir ortam yaratıyor, ayrıyeten sık kullanılan evraklara süratlice erişebilmek için NAS sistemlerinde önbellekleme sağlıyor. NAS tarafından 7/24 çalışılan bir ortamda talep edilen ağır okuma ve yazma yükleri için üstün bir dayanıklılığa sahip sürücü, OLTP veritabanlarını, çok kullanıcılı ortamları, fotoğraf oluşturma, 4K ve 8K görüntü düzenleme çalışmalarını destekliyor. 
  • WD Red NAS Hard Drive
    • WD Red SA500 NAS SATA SSD’yi tamamlayan, 14TB1’a kadar olan son WD Red HDD kapasite artışı, 8 adede kadar yuvaya sahip NAS sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Küçük ve mesken ofislerinde 7/24 çalışma ortamları için ülkü olan sürücü, 180 TB / yıla kadar iş yükü oranını* destekliyor. 
  • WD Red Pro NAS Hard Drive
    • Profesyonel NAS iş yükleri için ve 14 TB1 kapasiteye kadar destek veren WD Red HDD üzere oluşturulmuş WD Red Pro HDD, 24 yuvayı destekliyor. 3D Active Balance Plus teknolojisi ve NASwareÔ 3.0 teknolojisine sahip günah kurtarma denetimleriyle birlikte sürücü, daha yüksek güvenilirlikle çalışıyor.

Fiyatlandırma ve Cihazların Erişilebilirliği

WD Red SA500 SSD, M.2 form faktörü için 500GB’tan 2TB’a kadar kapasite ile ve ABD’de $72 ve $297 fiyat aralığında geliyor. WD Red SA500 SSD’nin 2.5-inç form factor sürümü ise, 500GB’tan 4TB’a kadar kapasitelerde ve ABD’de $75 ve $600 fiyat aralığında geliyor. WD Red SA500 SSD’lerin her iki form faktörü, bu ay ahir ABD’de makul Western Digital perakendecileri, internet mağazaları, bayileri, sistem entegratörleri ve hudutlu sayıda da WD mağazası’nda satışa hazır olacaklar. 14TB kapasiteli WD Red NAS HDD, ABD’de $450’dan ve 14TB kapasiteli WD Red NAS Pro HDD, ABD’de $525’dan satılacak. Bu 14TB’lık HDD eserleri belli Western Digital perakendecileri, internet mağazaları, bayileri, sistem entegratörleri ve WD mağazası’nda Kasım ayından itibaren küresel olarak hazır olacaklar.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle