Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Volvo, XC40 Recharged’ı Resmi Olarak Tanıttı!

Volvo, XC40 Recharged’ı Resmi Olarak Tanıttı!

Volvo, dört çekişli XC40 Recharge ismini verdiği, külliyen elektrikli birinci SUV modelini Los Angeles’ta bir aktiflikle tanıttı. Araç, benzinli türevi ile tıpkı imgeyi taşırken, yolcu kısmının altında 78kWh’lik batarya paketi barındırıyor. 

ABD’de de çok satacak bir araç sunmak istiyorsanız bir SUV yahut crossover tercih etmeniz gerektiği kesin. Amerikalıların giderek daha büyük ve daha araçları tercih etmeleri ile birlikte Sedan piyasası ABD’de küçülmeye devam ediyor.

Her ne kadar resmi menzil için EOPA testlerini beklememiz gerekse de, Volvo bu araçta şarjlar arasında 320 kilometrelik karma sürüşü hedefliyor. XC40 KONUT, DC süratli şarj girişini destekleyecek ve söylenene nazaran sıfırdan %80’e 40 dakikada şarj edilebilecek. Biraz da sürpriz olan bir halde çift motor çıkışı 402 beygir gücü ve 486 foot-pound torka sahip olacak. Bu sayıların küçük bir SUV için beklenenden ziyade olduğu söylenebilir. 0-100 müddeti ise 4,7 saniye olacak ve her ne kadar bunun bir yarış arabası olmayacağı söylenebilecek olsa da, tekrar de hayli süratli olduğu kesin.

Bu araç ile birlikte Volvo, Android’in Automotive OS‘unu birinci sefer kullanacak ve havadan güncellemeleri destekleyecek. Volvo, aracın tertipli olarak güncelleneceğini ve tasarruf mühleti boyunca mütemadi daha uyguna gideceğini söylüyor. Bu Tesla’nın sunduğu ile tıpkı ve Tesla için şimdilik hayli güzel çalıştığı rahatlıkla söylenebilir.

Firma, gelecekteki EV’leri de Recharge serisinin bir kesimi yapmayı planlıyor ve bunların arasında hibritler ve BEV’ler bulunacak. Yani XC60 Recharge, S60 Recharge ve gibisi araçları da bekleyebiliriz.

Yorum Ekle