Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Volkswagen ID 4, Çok Net Göründü

Volkswagen ID 4, Çok Net Göründü

Volkswagen, elektrikli araç üretmek için oluşturduğu ID alt markasına ilişkin birinci crossover – SUV olacak olan ID 4‘ün, şu dek gördüğümüz en detaylı gösterimini yaptı. Her ne kadar elektrikli araç hakkında yeni detaylar sunulmamış olsa da, bu gösterim firmanın aracı direkt olarak kameralar önüne çıkarttığı birinci seferdi.

Daha evvel firmanın aracı getirdiği, lakin gösterim sahası içerisinde saklı tuttuğu Frankfurt Araba Fuarı’nda ID 4’ün kapalı fotoğrafları çekilmişti. Lakin burada cam bir duvar, iştirakçilerin araçla direkt olarak etkileşime girmesine müsaade vermiyordu.

Yeni fotoğraflarda ID 4’ün ID 3’e nazaran önemli bir fark göstermeyeceği açık bir formda görülüyor. Ön farlar ve ince ızgara şeridi ID 3 ile neredeyse büsbütün tıpkı fakat tamponun alt panelinde ufak farklılıklar bulunuyor. Yeniden de temel alınan ID Crozz konseptine bir ölçü benzediğini söylemek mümkün.

Art kısımda da birtakım benzerlikler bulunuyor fakat her iki araca bakıldığında külliyen birebir olmadıkları görülebiliyor. ID 3’ün art ışıkları marka ve stop lambasına gerçek içe yönelirken, ID 4’ün art ışık şeridi VW markasının derhal üzerine kadar bagaj kapağı boyunca ilerliyor. Geri kalan alanlarda ise döner çizgilerden oluşan kamuflaj vazifesini yapıyor ve büyük detayların birçoklarını görmek pek mümkün değil.

VW CEO’sunun birkaç hafta evvel Roadshow’a söylediğine nazaran marka, ID 4’ü Şubat ayında, muhtemelen Chicago Araba Fuarı’nda gösterecek ve başlangıç da 33.000 dolar civarında olacak.

Yorum Ekle