Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Volkswagen Golf 8 (MK8) Resmi Olarak Tanıtıldı

Volkswagen Golf 8 (MK8) Resmi Olarak Tanıtıldı

Volswagen denince akla gelen modellerin başında, kuşkusuz Golf geliyor. Birinci nesil Golf’ten beri aralıksız olarak üretilen ve satış rakamlarıyla adeta parmak ısırtan Golf, bu akşam yapılan tanıtım ile birlikte 8. nesline merhaba dedi.

Daha evvel sızan birtakım fotoğraflar ya da VW tarafından yayınlanan eskizler sayesinde hakkında fikir sahibi olduğumuz Yeni Golf 8 (MK8), tasarımı ve özellikleriyle aslında bize beklediğimizi verdi. Golf 7 ile kimi benzerlikler taşıyan dış dizaynda, dikkat cazibeli farklar doğal ki ağır basıyor. Öncelikle logoya da konut sahipliği yapan ön ızgaranın inceldiğini görüyoruz. Farlar ise, kasanın yanına yanlışsız uzayan farklı bir görünüm sunuyor. 

Art kısımda da, farların yeni tasarımı dikkat alımlı. Bizi en çok şaşırtan ise, Golf markasının, direkt art bagaj kapağının ortasına, VW logosunun acilen altına konumlandırılmış olması.

VW, Golf 8‘de iç tasarımı büsbütün yenilemiş durumda. Ekran, artık ön konsolun içerisinde değil, üzerinde duruyor. Direksiyon üzerindeki tuşlar, daha sahihi direksiyonun kendisi bile yeni baştan oluşturulmuş, Golf 7’nin direksiyonuna hiç benzemiyor.

Yeni Golf 8, Golf 7’de kullanılan motor seçenekleri ile satışa sunulacak. 1.0lt turbo TSI motorlar, 90 yahut 110 beygir güce sahip. Mutemelen 90 beygirlik modelleri memleketimizde görmeyeceğiz. 1.5lt. benzinli turbo TSI motorlar ise, sırasıyla 130 ve 150 beygir güç sunacak.

Dizel motorlar nedeniyle başı ziyadesiyle ağrısa da, VW dizel seçeneğini de sunmayı ihmal etmiyor. 1.5 yahut 2.0lt. TDI motor seçenekleri, kullanıcıların tercihine bırakılıyor.

Tüm modeller, manuel ya da çift kavramalı otomatik vites (DSG) seçenekleri ile gelecek. Bu arada otomatik vites kolunun, eskisine nazaran çok daha küçük ve etkileyici göründüğünü söylemek lazım.

Son olarak, Golf 8’in GTI, R ve hibrit ya da külliyen elektrikli modellerinin de geleceğini söylemekte yarar var.

Yeni Golf 8’in üretimi, Aralık ayında Almanya’da başlayacak.

Yorum Ekle