Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Vodafone Türkiye 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Vodafone Türkiye 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

-20 mali yılının 3. çeyrek sonu itibariyle Vodafone Türkiye’nin mobil abone sayısı 23.4 milyon olarak gerçekleşti. M2M (Makineler arası iletişim) dahil yekun mobil abone sayısı ise 25.3 milyon oldu. Üçüncü çeyrekte şirketin faturalı abone sayısı geçen yılın tıpkı devrine göre 1 milyon artışla 14.2 milyona çıkarak yekun abone bazının %60.4‘ünü oluşturdu.

Sabit hizmetler servis gelirlerinde %33.2 artış

Vodafone Türkiye’nin sabit genişbant abone sayısı son 12 ayda 159 bin net abone artışı ile 3. çeyrek sonunda 1 milyonu aşarken, sabit hizmetlerden elde ettiği servis gelirleri geçen yılın tıpkı devrine göre %33.2 arttı.

Vodafone Türkiye’nin “eve kadar fiber” üzere yeni nesil erişim teknolojileri kullanan abone sayısı ise geçen yılın tıpkı periyoduna göre 120 bin artış ile 275 bine ulaştı.

Vodafone Türkiye’nin yeni nesil erişim şebekeleri ile ulaştığı hane sayısı ise 8.4 milyona yükseldi.

Aylık 472 milyonluk “dijital etkileşim”

Dijital müşteri deneyimini merkeze aldığı eser ve servislerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Vodafone’un “Vodafone Yanımda” , online self servis ve Vodafone TV pratikleri üzere dijital kanallarını kullanan aylık faal müşteri sayısı 13.4 milyonu aştı.

3. çeyrekte Vodafone’un dijital kanallarını kullanan müşterilerinin aylık yekun etkileşimi 472 milyona ulaştı.

Data tasarrufunda %38.2 artış

-20 mali yılı 3. Çeyreğinde Vodafone Türkiye abonelerinin kişi başı aylık mobil internet kullanımı 6 GB’a yaklaştı. Vodafone Türkiye abonelerinin yekun olgu tasarrufu ise, geçen yılın tıpkı devrine kıyasla %38.2 artış ile 410.8 petabyte’a ulaştı.

En geniş 4.5G kapsaması

Vodafone Türkiye’nin 4.5G abone sayısı üçüncü çeyrekte 17 milyona ulaştı. Türkiye’nin 81 ilinde 19 bini aşkın 4.5G muhabere noktası ile hizmet veren Vodafone Türkiye, 4.5G’de en geniş kapsamaya sahip operatör olmayı sürdürdü.

Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan -20 mali yılının üçüncü çeyrek performansını şöyle kıymetlendirdi

“Vodafone olarak, ‘teknoloji muhaberesi şirketi’ olma amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Tüm kanallarda tek bir odağımız var; o da dijitalleşme. Dijital müşteri sayımız 13.4 milyonu aştı. Müşterilerimizin aylık yekun dijital etkileşimi 472 milyona ulaştı. ‘Önce dijital’ düşünerek herkes için tahlil olacak bir dijital gelecek için çalışıyoruz. Müşteri odaklı gelişme ve büyümemizi sürdüreceğiz. Türkiye’nin ve bölümümüzün geleceğine duyduğumuz itimatla daha dijital bir Türkiye için yapmaya devam edeceğiz.”

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle