Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Vodafone Discover Genç Yetenek Programına Müracaat Başladı

Vodafone Discover Genç Yetenek Programına Müracaat Başladı

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, geleceğin teknolojilerine istikamet verecek genç yetenekleri bünyesine katmaya devam ediyor. Vodafone’un 2008 yılından beri sürdürdüğü Discover Genç Yetenek Programı’nın yeni devir müracaatları, kariyer.net, vodafone.com.tr ve LinkedIn üzerinden başladı. Müracaatlar, Mart ortasına kadar sürecek. Programla bu yıl yaklaşık 90 genç Vodafone Türkiye’nin teknoloji, ferdi ve kurumsal iş üniteleri, finans, hukuk, insan menşeleri ve müşteri operasyonları fonksiyonlarında tam devirli çalışma imkânına sahip olacak. Çalışanlarının yüzde 68’ini Y kuşağının oluşturduğu Vodafone, Discover Genç Yetenek Programı ile bugüne kadar yaklaşık 450 kimseyi bünyesine kattı.

Discover Genç Yetenek Programı’nın yeni periyodunu pahalandıran Vodafone Türkiye İcra Kurulu Yönetici Yardımcısı Bülent Bayram şunları söyledi.

Yeni mezun işe alımlarımızı, Vodafone’un küresel ölçekte tüm devletlerinde uyguladığı Discover Genç Yetenek Programı aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Discover Genç Yetenek Programı, yüksek potansiyele sahip gençlerin Vodafone’a kazandırılarak, lokal ve küresel kariyer imkanlarından faydalanmalarına, eğitim-gelişim programları ile desteklenmelerine imkan tanıyor ve birebir devranda Vodafone Türkiye’nin yetenek havuzunu genişletmeyi amaçlıyor. Gelecekte Vodafone’un liderlik ekibinde vazife alabileceğine inandığımız, ağır bir eğitim ve gelişim yatırımı yaptığımız genç yetenekleri her yıl bu aracılığıyla Vodafone Türkiye Ailesi’ne dahil ediyoruz ve onlara DevOps, UX, Big Data, IoT, İş Zekası üzere rollerde geleceğin mesleklerini bugünden yaşatıyoruz. Bu programla, bir yandan geleceği şekillendirirken, bir yandan da dijitalleşmenin önderleri olabilecek genç yetenekleri keşfediyoruz. Gençleri, programımızın yeni periyodu için müracaatta bulunmaya davet ediyoruz.”

Şahsi bir kariyer programı

Vodafone Discover Genç Yetenek Programı, üniversite 4. sınıf mekteplileri, yeni mezunlar ve en ziyade bir yıl tam devirli iş tecrübesi bulunanlar için hususî hazırlanmış bir kariyer programı. kapsamında, Vodafone bünyesine katılan genç yetenekler için yoğun bir eğitim ve gelişim programı uygulanıyor. Başkaca birinci sene farklı kısımlarda iki rotasyon yaparak, hem teknoloji/telekomünikasyon kesimini, hem de Vodafone’u yakından tanıma ve kariyerlerine daha bilinçli tercihler yaparak başlama imkânı buluyorlar.

Genç yetenekler ayrıyeten, Vodafone Türkiye’nin “Agile” (Çevik) çalışma yaklaşımı doğrultusunda farklı fonksiyonlardan bir araya gelen şahısların oluşturduğu, uçtan uca sorumluluğa sahip olarak biçimde çalışan ve “squad” ismi verilen ekiplere dahil olabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle