Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Vectavir ne işe yarar? Vectavir krem nasıl kullanılır? Vectavir krem fiyatı

Vectavir ne işe yarar? Vectavir krem nasıl kullanılır? Vectavir krem fiyatı

Krem rengi olmasıyla çıkan uçukların üzerini kapatan ve kısa vadede güzelleşmesini sağlayan Vectavir krem hakkında bir çok soru merak ediliyor. Vectavir ne işe yarar? Vectavir krem nasıl kullanılır? Vectavir krem fiyatı nedir? Öğrenmek isterseniz metnimizi inceleyebilirsiniz.

Yıllardır kremi olarak eczanelerde satılan Vectavir kremin etken maddesi Pensiklovir’dir. Çıkan uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasına yarayan Vectavir, yalnızca eczanelerde satılan bir ilaçtır. Kullanmaya başladıktan çabucak sonra güzelleşme belirtileri gösteren Vectavir krem, gebelik ve emzirme devirlerinde hekiminize müracaattan katiyen kullanılmamalıdır.  belirtileri (kabarma, kaşıntı ve ilgili ortamda karıncalanma hissi) var ise Vectavir kremi derhal uygulayabilirsiniz. İlacı ağız içine, burun içine ve bilhassa göz ve göz muhitine temas ettirmeyiniz.  Ayrıca enfeksiyonlu nahiyelere dokunduktan sonra gözlerinize dokunmaktan kaçının. Uçuklara umum olarak viral bir enfeksiyon neden olur.  uzun vade durağan kalabilir lakin tetiklendiği vakit virüsler çoğalır ve meydana gelir. Bu kremi uygulamak, uçuk ağrınızın daha süratli güzelleştiği ve ağrı vadesinin daha kısa olacağı mealine gelir. 

Yardımcı unsurları ise beyaz yumuşak parafin, likit parafin, setostearil alkol, propilen glikol, makrogol setostearil eter, al demir oksit (E172), sarı demir oksit (E172) ve saf sudur.

VECTAVİR KREM NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o formda kullanmalısınız. İlacı yaralarının üstüne yarayı külliyen örtecek halde sürün. İlacı hafifçe yedirin. Bu ilaç yalnızca dudakların üzerindeki ve ağızın etrafındaki uçuk yaralarında kullanılmalıdır. 

Krem ile dört günlük tedaviden sonra enfeksiyon temizlenmediyse, hekiminize danışmalısınız.

VECTAVİR KREM FİYATI NEDİR?

Boyutu küçük gelgelelim tesiri büyük olan Vectavir krem 2 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır.  Fiyatı ise 33.27 TL‘dir. 

Yorum Ekle