Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Ürederm Hydro Losyon ne işe yarar? Ürederm Hydro Losyon nasıl kullanılır, ne kadar?

Ürederm Hydro Losyon ne işe yarar? Ürederm Hydro Losyon nasıl kullanılır, ne kadar?

Mütehassıs hekimlerin kuru cilde sahip olanlar için önerdiği, kullananların da şad olduğu Ürederm Hydro Losyon, kışın soğuk havalarda kuruyan cildinize çok yeterli gelecek. Evet Ürederm Hydro Losyon nasıl kullanılır? Ürederm Hydro Losyon ne kadar? Öğrenmek için metnimizi inceleyebilirsiniz.

Ürederm Hydro Losyon’un etken unsuru Üre’dir. Cildin su tutma kapasitesini arttırarak nem seviyesini yükselten bu losyon, ölü hücrelerden oluşan derinin son tabakası olan boynuzsu tabakanın yumuşatılması, kronikleşmiş kuru cilt durumlarının eşlik ettiği deri illetleri ve balık pulu görünümündeki  kuru cilt marazının tedavisinde kullanılır.Hızlıca nemlendirme özelliği olan Ürederm Hydro Losyon, likit yapıya sahip olsa da akıştan değil, kremsidir. En kullanılan formülasyonı Urederm hyra% 10 100 mg 200 gr’dır. Dışarıdan yalnızca deri üzerine masaj yaparak uygulanan bu losyon, eczane dışında rastgele bir mahalde satılmıyor. Kompetan hekimlerin reçetesi üzerine kullanılması tavsiye  Ürederm Hydro Losyon’un bir de Lipo olanı vardır. Arasındaki fark sırf Lipo’nun daha ağır nemlendirme özelliğinin olmasıdır. 

EVET ÜREDERM HYRA YAHUT LİPO HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

Cildin rastgele bir ortamında kuruluk, ya da pul pul dökülme,aşınma var ise bu losyonu kullanabilirsiniz. Tıpkı biçimde kuru ciltli kimselerin kesinlikle denemesi gereken bir losyondur. Balık pulu görünümünde deri dertlerinin tedavisinde kullanılabilen Ürederm Hydro Losyon, ayak tabanındaki ayakkabıdan ötürü oluşan deri sertleşmelerinde de kullanılabilir. Vücudunuzun rastgele kesiminde kuru ve pul pul dökülme varsa basitçe uygulayabilirsiniz. 

ÜREDERM HYRA LOSYON NASIL KULLANILIR?

Kesinlikle kompetan reçetesi üzerine kullanılması gereken bu losyonun etken unsuru Üre’ye karşı hassasiyetiniz vara yan tesirleriyle karşılaşabilirsiniz. Şayet bu losyonu mütehassıs hekiminiz yazdıysa onun tavsiye ettiği biçimde uygulamalısınız. Bunun dışında;

Öncelikle uygulayabileceğiniz nahiyenin berrak olmasına ihtimam gösterin. Parmak ucunuza nohut büyüklüğünde alarak ortama hafif masaj yaparak yedirin. İlaç deri tarafından emildikten sonra isterseniz bandajla kapatabilirsiniz. Günde 1 ya da 2 kez sürmeniz kâfi olacaktır.

ÜREDERM HYRA LOSYON NE KADAR?

Yalnızca eczanelerde reçete ile alabileceğiniz Ürederm Hydro Losyon, 18.86 TL’den satılmaktadır. 

Yorum Ekle