Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ünlü İsim, Deepfake ile 20 Farklı Ünlüye Dönüştü

Ünlü İsim, Deepfake ile 20 Farklı Ünlüye Dönüştü

Oyuncu ve izlenimci Jim Meskimen, YouTube üzerinde yayınladığı bir medyada deepfake yazılımları sayesinde 20 farklı ünlüye nasıl dönüştüğünü gösterdi.

Kişilere söylemediği ve yapmadığı şeyleri yaptıran görüntüler, internette “deepfake” ismiyle biliniyor. Yapay zeka yardımıyla oluşturulan bu medyaların, Photoshop ile oluşturulan fotoğraflara karşılık geldiği söylenebilir. Bununla birlikte Deepfake yazılımları her geçen gün daha erişilebilir hale geliyor ve ürettikleri medyaların geçersiz olduğunu anlamak zorlaşıyor.

Meskimen, medyada şiiri “Pity the Poor Impressionist“i 20 ünlünün yüzüyle okuyor. Ses sanatçılığı ise oyuncunun kendisine ilişkin. SHAM00K yardımıyla oluşturulan geçersiz yüzler, şöyle sıralanıyor:

John Malkovich, Colin Firth, Robert De Niro, Tommy Lee Jones, Nick Offerman, George Clooney, Christopher Walken, Anthony Hopkins, Dr. Phil, Nicholas Cage, Arnold Schwarzenegger, Morgan Freeman, Bryan Cranston, Christoph Waltz, Joe Pesci, Jack Nicholson, George W. Bush, Ian McKellen, Ron Howard ve Robin Williams.

Giderek daha karmaşık hale gelen Deepfake’ler, ABD Kongresi tarafından inceleme altındalar. Twitter ve Facebook üzere toplumsal medya firmaları da platformları üzerindeki deepfake görüntülerini süratle bulup kaldırmaları için basınç altındalar.

Yorum Ekle