Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Uçak Modu Sorunu, Android 11 R ile Çözülüyor!

Uçak Modu Sorunu, Android 11 R ile Çözülüyor!

Google, uçak modunun en çok can sıkan yan tesirlerinden birini Android’in sonraki sürümünde çözecek üzere görünüyor. Bugün uçak modunu aktif hale getirdiğinizde, dahil tüm ilişkiler devre dışı kalıyor.

Bluetooth’un kapanması, kablosuz kulaklık kullananların bir anda ses irtibatının kesilmesi manasına geliyor. 3.5mm kulaklık girişini kullanmaya devam eden kullanıcılar, bundan ötürü bir sorun yaşamasalar da, kulaklık girişi noktasını giderek kablosuz tahlillere bırakıyor.

Firmanın Android kodlarında yaptığı güncellemeler, Android 11’de uçak modunu dinamik hale getirdiğinizde üzerinden dinliyorsanız, Bluetooth’un devre dışı bırakılmayacağını gösteriyor. Yeni kodlar AOSP (açık asıllı Android projesi) ile şimdi birleştirilmemiş durumda, fakat bunun Android 11 R yayınlanmadan evvel gerçekleşmesi bekleniyor.

İşlevin fitness bantları yahut akıllı saatlerle çalışıp çalışmayacağı şimdilik bilinmiyor (muhtemelen yalnızca kulaklıklara yönelik bir işlev), lakin gerçeğe dönüşürse bunları da kapsaması beklenecektir.

Yorum Ekle