Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Twitter’a Düzenleme İşlevi Günün Birinde Gelecek mi

Twitter’a Düzenleme İşlevi Günün Birinde Gelecek mi

Twitter, en çok hangi işlevlerin istendiğine dair bir istatistik yayınlamıyor, gelgelelim en çok istenen şeyin “tweet’leri düzenlemek” olduğunu varsayım etmek çetin değil. Bu türlü bir işlevi bekliyorsanız, boş alana heveslenmeyin zira firma, bunu muhtemelen hiçbir vakit yapmayacağını tekrarlıyor.

Wired’de yayınlanan bir medyada çeşitli soruları cevaplayan Twittter CEO’ ve kurucu ortağı Jack Dorsey, tweet düzenleme işleviyle ilgili soruya tekrar “hayır” karşılığını verdi.

Dorsey, bunun birinci başta SMS bildirilerini düzenlemenin mümkün olmamasından kaynaklandığını lakin daha sonra yeni zorluklar çıktığını söyledi. Örneğin tweet’lediğiniz şey binlerce kere retweet’lendiğinde, bu tweet’i değiştirmeniz, tweet’i paylaşan herkesin paylaştığı içeriği değiştirmeniz manasına geliyor.

Dorsey, Twitter’ın bir dakikalık bir düzenleme müddeti verebileceğini, fakat bu durumda da tweet’in gönderilmesi için bir dakika beklemeniz gerekeceğini söylüyor.

Facebook üzere birçok çevre platform, paylaşılan içerikleri düzenlemenize müsaade veriyor. Ama Facebook’ta düzenleme geçmişini görmeniz mümkün. Tahminen de Twitter kullanıcıları, sahiden sorun olmayan bir sorunu bu türlü bir işlevle çözebileceklerini düşünüyorlar. Hangisi olursa olsun Dorsey, bu türlü bir işlevin 2020’de gelmeyeceğini, muhtemelen hiç gelmeyeceğini söylüyor.

Yorum Ekle