Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? Tüy dökücü kremler zararlı mı? En âlâ tüy dökücü krem

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? Tüy dökücü kremler zararlı mı? En âlâ tüy dökücü krem

Günümüzde istenmeyen tüyleri almak için kullanılan sistemlerden biri de tüy dökücü kremlerdir. Daha çok birinci devirler kullanılan tüy dökücü kremlerin kılları ağırlaştırdığı için çok ziyade tercih edilmez. Tüy dökücü kremleri kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Tüy dökücü zararlı mı? Tüy dökücü krem nasıl kullanılır? En âlâ tüy dökücü krem hangisi? sorularına bu haberimizden yanıt alabilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik ve acısız yollarından biri olan tüy dökücü içerisinde bir çok kimyasal barındırır. İçeriğindeki kimyasallar sayesinde tüy ve kılların koparak dökülmesine sebep oluyor. Bir çeşit depilasyon prosedürü olan bu tatbik, bir nevi kılın protein yapısını bozarak dökülmesini sağlar. Kozmetik yerküresinde binbir çeşidi bulunan tüy dökücü kremler, 4-10 dakika boyunca cildinize uyguladıktan sonra, bir kesim bezle temizleyerek tüylerinden kurtulmuş oluyorsunuz. Hesaplı bir olmayan tüy dökücü kremler, genellikle dudak üstü, bikini nahiyesi ve koltuk altı üzere daha küçük ortamlarda kullanılır. Kısa müddette kolay kolay tüylerinizden kurtulmak istediğinizde tüy dökücü kremleri tercih edebilirsiniz. 

Tüy dökücü kremlerin bilinen bir zararı yoktur. Çok sık rastlanmasa da alerjik yapılı kimselerde birtakım reaksiyonlara sebep olabilir. Genital kesimde kulanılan tüy dökücü kremler, süreç sonrasında yanmaya neden olabilir. 

– Tüy dökücü kremlerin uygulanacağı yer, ağır kıl yapısına sahipse süreç sonrası kızarıklık oluşabilir. 

– Tüy dökücü krem kullanmadan evvel, rastgele bir alerjik reaksiyon oluşturmaması için kremi birinci olarak vücudunuzun ufak bir kısmında test edin. Kızarıklık ya da kaşıntı üzere bir durum laf konusu değilse, tüy dökücü kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

– Tüy dökücü kremleri kullandıktan sonra gereğince temizlenmediğini düşünüyorsanız, süreci bir iki gün erteleyin. Kısa olduğu için alınmayan tüyleriniz de bu mühlet zarfında uzayacak hem de cildinizi tahriş etmemiş olacaksınız. 

– Tüy dökücü kremi kullandıktan sonra, krem uygulanan ortamlar soğuk su ile uygunca yıkanmalı ve âlâ bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir.

TÜY DÖKÜCÜ KREM NASIL KULLANILIR?

EN DÜZGÜN TÜY DÖKÜCÜ KREM HANGİSİ

1- Veet Tüy Dökücü 2 x 90 ml Naturals Shea Yağı 90ml / 39,90 TL

Yeni formülasyonu sayesinde cildinizin nemlenmesine birebir zamanda pürüzsüzlüğe kavuşmasını sağlayan Veet Naturals Tüy Dökücü Krem, sadece tüyleri yok etmenize yardımcı olmaz tıpkı hengamda tabiattan ilham alan yenileyici kokusuyla yalnızca 5 dakika içerisinde, cildinizi göz alıcı parlaklık ve pürüzsüzlüğe ulaştırıyor.

2- Veet Tüy Dökücü Krem Sprey Bacak&Vücut Yeri 150ml – Sıradan Ciltler / 43,90 TL

 

Smooth & Fresh teknolojisine sahip bu tüy dökücü krem,  istenmeyen tüylerinizi tesirli bir formda alırken; hem cildinizi 24 saate kadar nemlendirir, hem de yeni koku sayesinde cildinizde makûs bırakmaz. 

Yorum Ekle