Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Turkcell’in Zeka Gücü Yerkürenin Takdirini Kazandı

Turkcell’in Zeka Gücü Yerkürenin Takdirini Kazandı

Yerkürenin birinci dijital operatörü Turkcell, imza attığı çevre sorumluluk girişimleriyle tüm yerkürede örnek gösterilmeye devam ediyor. Yerküre Bankası, UNESCO, UNICEF, USAID üzere memleketler arası saygın kuruluşların ve GSMA, ITU üzere mobil muhabere yerküresinin en değerli kurumlarının paydaşlığıyla oluşturulan Mobiles for Education Alliance / İçin Mobil Birliği, Turkcell’in Zeka Gücü Mobil Pratiği’ni 130 girişim arasından örnek girişim olarak seçti.

Birlikten gelen davet üzerine Turkcell, örnek girişimlerin aktarılması hedefiyle düzenlenen sempozyuma katıldı. 9-11 Ekim tarihleri arasında ABD’nin başşehri Washington DC’de kentinde düzenlenen aktiflikte Zeka Gücü tatbikinin Türkiye’de yerküresine sağladığı yarar Mobil Eğitim Birliği yetkilileri ve iştirakçiler ile paylaşıldı.

Bu yıl, “ ve Gelişim İçin Dijital Okuryazarlık ve Beceri” temasıyla düzenlenen sempozyumda mahsusen muallim ve mekteplilerin dijital okuryazarlıklarının gelişimi için içerik üreten girişimlere mahal verildi ve yerküre umumunda bu bahiste çalışmalar yapan kurumlar sempozyuma davet edildi.

50 bin öğrenci geleceğin teknolojisiyle buluştu

Zeka Gücü mobil pratiği sayesinde evlatlar; robotik kodlama, yazılım, uzay bilim, yapay zeka, drone ve akıllı konut teknolojileri eğitimleri alabiliyor. Ulusal Bakanlığı himayesinde 2016 yılında başlayan Turkcell’in Zeka Gücü girişimiyle Türkiye umumunda 27 bölgede yekun 33 sınıf kuruldu. 6 bin talebeye yüz yüze, eğitim portalı ile 200 bin saati aşkın online eğitim verildi, online eğitimler 5 milyondan ziyade sefer görüntülendi. Zeka Gücü sınıfları ile bilim ve teknolojiye ilgi duyan 50 bin evlada ulaşıldı ve hazırlanan içeriklere kolay biçimde erişimleri sağlandı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle