Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Turkcell, Yeni E-posta Servisi YaaniMail’i Tanıttı

Turkcell, Yeni E-posta Servisi YaaniMail’i Tanıttı

Dijital operatör Turkcell değerli bir servisi daha hayata geçirerek yerli e-posta platformu YaaniMail’i tasarrufa sundu. Hem kurumsal hem ferdî kullanıcılar için başlatılan YaaniMail, Turkcell’in Ar-Ge departmanındaki mühendisler tarafından geliştirildi. @yaani.com uzantısıyla hizmet verecek olan platform, global rakiplere karşı güçlü bir yerli alternatif sunarken, güvenlik açısından da kıymetli bir işlev görecek. YaaniMail kullanıcılarının malumatı Turkcell’in olgu merkezlerinde depolanacak.

Bir yıl içinde 2 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen YaaniMail, hem e-posta hem takvim özelliklerini bir arada sunacak. Hizmete yeni girmesi sayesinde ad-soyad ile e-posta adresi alınabilen platformun mobil pratiği, Turkcell abonelerinin internet paketinden harcamadan kullanılabilecek. Kurumsal kullanıcılarına Lirası ile lisans almanın yanı sıra kendi alan isimleri ile hizmet imkanı sağlayan YaaniMail’de 7 gün 24 saat Türkçe destek veriliyor.

Ataç Tansuğ: “Dijital servisler kullanıldıkça büyüyor ve gelişiyor”

Türkiye’yi YaaniMail ile tanıştırmaktan dolayı büyük memnunluk duyduklarını söyleyen Turkcell Dijital Servisler ve Tahlillerden Sorumlu Umum Yönetici Yardımcısı Ataç Tansuğ “Yine tamamıyla Türkiye’nin pratiği olan bir servis geliştirdik. Turkcell olarak Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın prensibiyle yerli dijital servislere devam ediyoruz. Memleketler kadar kurumlar ve bireylerin de datalarına sahip çıkmasını istiyoruz. Bu manada, geliştirilen servislerin kullanılmasının da ehemmiyeti büyük. halkının bu pratiklere sahip çıkmasını, güzelleştirilmesi gereken taraflar konusunda bizi uyarmalarını bekliyoruz. Bu servisler kullanıldıkça gelişiyor ve büyüyor. Türkiye’den küresel ölçekte teknoloji markaları çıkmasını istiyorsak bu pratikleri kullanmamız da kritik değer taşıyor” dedi.

Inançlı ve güçlü teknolojik altyapısı ile hizmet verecek olan YaaniMail, Turkcell’in bulut depolama platformu Lifebox ve doğrulama servisi Süratli Giriş ile entegre çalışacak. Teknolojide dışa bağımlılığı azaltacak bir hamle olarak dikkat çeken YaaniMail, Türkiye’ye vergi geliri ve istihdam sağladığı üzere, kullanıcı olgularının yurtiçinde kalmasına da büyük katkı sağlayacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle