Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Turkcell ile Çin Kalkınma Bankası Anlaştı

Turkcell ile Çin Kalkınma Bankası Anlaştı

Gelecek üç yıla dair hedeflerini 12 Kasım’da Londra’da açıklayan Turkcell, stratejik gayeleri ve yeni nesil teknolojilerin finansmanı meydanındaki planlamasını da hayata geçirmeye hazırlanıyor. Türkiye ekonomisindeki dengelenmenin sağladığı destek ile uzun devirli stratejilerini ortaya koyan Turkcell, yurt dışındaki yatırımcılar ve kredi kuruluşlarından ağır ilgi görmeye devam ediyor. ve kurumsal müşterilerinin artan dijitalleşme talebini karşılamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Turkcell, altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere Çin Kalkınma Bankası‘yla 8 yıl vadeli bir krediye ilişkin mutabakat anlaşması imzaladı. 

500 milyon euro tutarındaki kredinin Çinli tedarikçilerden yapılacak ve ekipman alımlarının finansmanı için kullanılması planlanıyor. Üç yıl boyunca kullanılabilecek olan bu kredinin, tasarruf mühleti boyunca geri ödemesi olmayacak ve yekunda 8 yıllık vadede geri ödenmesi hedeflenecek. Kredinin kesin ittifaka dökülmesi için taraflar çalışmaya başladı.

Mevzuyla ilgili olarak Turkcell Finanstan Sorumlu Umumî Yönetici Yardımcısı Osman Yılmaz, “Mevcut teknolojimizle birlikte 5G çalışmalarımızın hızlandığı bu günlerde finansman tarafında da hazır olmanın planlarını yapıyoruz. Planlarımızın bir modülü olarak önümüzdeki 3 yılın satın alımlarını finanse edebileceğimiz bu uzun vadeli ve münâsib maliyetli krediyle güçlenmiş olacağız. Hedefimiz kesin kredi muahedesini gelecek yılın birinci çeyreğinde imzalayarak hem mevcut alımlarımızı hem de ileride oluşabilecek 5G alımlarımızı bu krediden karşılamak. Memleketimize ve şirketimize olan inancın güçlü bir göstergesi olarak gördüğümüz bu gelişmenin muvaffakiyetle tamamlanarak benzeri süreçlerin de önünü açmasını bekliyoruz,” dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle