Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Tretin krem nedir, ne işe yarar? Tretin krem nasıl kullanılır? Tretin kullananların tahlilleri

Tretin krem nedir, ne işe yarar? Tretin krem nasıl kullanılır? Tretin kullananların tahlilleri

Cilt lekeleri ve sivilce konusunda adeta bir kurtarıcı vazifesi gören Tretin krem yalnızca eczanelerde satılıyor. Günümüzde birçok gerek içtimaî medyada gerekse inernetteki araştırmaları sonucunda karşılaştıkları Tretin krem hakkında tüm detayları araştırdık. Tretin krem nedir, ne işe yarar? Tretin krem kullananların icmalleri nedir? Öğrenmek için metnimizi inceleyebilirsiniz.

Etken unsuru Tretinoin olan Tretin krem cilt hücrelerini besleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olan, A vitamininin cilde sürülebilen bir ilaçtır. Deriye uygulandığında derinin en üst tabakası olan epidermise ilişkin hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için aşırı keratin oluşumunu presler ve derinin kendisini onarma mekanizmalarını uyarır.  Kısa müddette cildi onararak lekelerin giderilmesinde büyük rol oynayan Tretin kremi kompetan hekiminize danışarak kullanabilirsiniz. Tretin kremi Komedon (cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar), püstül (içi irinle dolu kabarcık) ve papüllerle (deride küçük, kenarları yeterlice görünür kabartılar) birlikte görülen Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde ve Psoriazis (sedef hastalığı), İktiyozis (balık pulu hastalığı) ve Hiperkeratozis (deri kalınlığının artması)  tedavisinde kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan etken unsuruna karşı bir alerjiniz var ise önemli sıhhat dertlerine neden olabilir. Bu yüzden mütehassıs hekiminiz tarafından onay almalısınız. 

30 gramlık tüplerde satılan bu krem renktedir. Assos İlaç firmasının tasarrufa sunduğu yararlı ve tesirli bir ilaçtır.

TRETİN KREM NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir. İlacı uygulayacağız nahiyeyi temizleyin. Parmağınızın ucuyla ufak ölçüde aldığınız ilacı lezyonlu deri ortamına hafifçe sürün. Günde bir defa geceleri uygulanmalıdır.

Tasarruf sonrası ciltte pul pul dökülme ve hafif yanma üzere tesirler sıradan kabul edilmekle birlikte, Tretini sürdükten sonra mutlaka güneşe çıkılmamalıdır.

TRETİN KREMİN FİYATI

Vücuttaki leke, akne tedavisinde, cildi yapılandırmada hem de yaşlanmanın önüne geçmede yararları olan Tretin Krem 45.04 TL‘dir.

Yorum Ekle